prorock

Stacje narciarskie w województwie pomorskim

Pierwsze mrozy i śnieg już za nami. W górach panuje typowo zimowa aura. Ośrodki narciarskie powoli zostają już otwierane. Co jednak z tymi narciarzami, którzy nie mają zimowego urlopu, a nie chcą rezygnować ze swej pasji? Oni też mają do dyspozycji stacje narciarskie, poza górami.

Robiąc przegląd stacji narciarskich w Polsce, można znaleźć je już w prawie każdym województwie. Wykorzystuje się w tym przypadku wszelkie większe wzniesienia, a dość często również sztuczne naśnieżanie. Dziś przedstawimy Wam stacje narciarskie dostępne w województwie pomorskim. Pamiętajcie, że na Pomorzu zima ma inny, łagodniejszy charakter niż w górach, zatem każdorazowo należy sprawdzić, czy dany ośrodek jest czynny. Stoki są naśnieżane sztucznie oraz ratrakowane, w większości też oświetlane.

Koszałkowo-Wieżyca Centrum Aktywnego Wypoczynku

Jest to największa stacja narciarska w województwie pomorskim, a w zasadzie całe centrum sportów zimowych. Oprócz możliwości zjazdu na nartach jest również tor saneczkowy, snowtubing i karuzela śnieżna. Ośrodek oferuje dziesięć kolei i wyciągów oraz siedem tras, w tym dwa orczyki o długości 300 m, gdzie różnica poziomów wynosi 45 m oraz jeden orczyk o długości 260 m i różnicy poziomów 40 m. Stoki są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Dodatkowo można skorzystać z nauki jazdy w szkole narciarstwa oraz sprzętu dostępnego w dwóch wypożyczalniach. Dla najmłodszych przygotowano strefę małego narciarza. Nie brakuje też restauracji i pokoi gościnnych. Najwyższe wzniesienie ośrodka to Koszałkowy Wierch 235 m n.p.m.

Ośrodek narciarski w Przywidzu.

Stacja oferuje oświetlane i naśnieżane stok główny o długości 900 m oraz dwa wyciągi orczykowe: 604 m i 602 m. Oprócz nich dostępne są również snowtubing i snowpark. Można skorzystać również z oferty szkoły narciarskiej i snowboardu, a sprzęt pożyczyć w wypożyczalni. 400 m od stoku znajduje się karczma, miejsca noclegowe oraz stadnina koni.

Ośrodek Narciarski Trzepowo

Ośrodek dysponuje dwoma wyciągami orczykowymi, które mają długość 300 m i różnice poziomu 30 m. Znajduje się tu również stumetrowy wyciąg szkoleniowy. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. Ośrodek oferuje też możliwość skorzystania z snowtubingu, który ma dwa wyciągi oraz przedszkola narciarskiego. Nie brakuje wypożyczalni ani serwisu sprzętu.

Łysa Góra w Sopocie

Łysa Góra w Sopocie oferuje wyciąg orczykowy o długości 286 m i różnicy wysokości 39 m. Trasy są oświetlone, zatem ośrodek jest otwarty codziennie do godziny 21.00. Ponadto dostępna jest szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, punkty gastronomiczne i pokoje do wynajęcia.

Kotlinka w Szymbarku

Obiekt zapewnia dwa wyciągi orczykowe i jeden pod oponki. Stok główny ma długość 320 m i różnicę poziomów 40 m. Mały, szkoleniowy posiada 100 m długości. Trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Dostępne są też snowpark, poręcze, boksy, hopy oraz snowtubing. Nie brakuje tu również szkółki narciarskiej, wypożyczalni sprzętu oraz punktu gastronomicznego.

Wyciągi narciarskie Amalka w Sulęczynie

Długość stoku w ośrodku wynosi 270 m, różnica wzniesień 33 m, średni kąt pochylenia 16-17%. Stacja zapewnia dwa wyciągi orczykowe. Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i oświetlony. Ośrodek oferuje możliwość umówienia się na lekcje z instruktorem, wypożyczalnię sprzętu oraz punkt gastronomiczny.

Stacja Narciarska Paczoskowo w Kosowie

Stacja zapewnia wyciąg orczykowy oraz snowtubing. Długość stoku wynosi 270 m. Właściciele go  sztucznie naśnieżają, ratrakują i oświetlają. Jest też szkółka narciarska oraz punkt gastronomiczny. Stacja kierowana raczej do początkujących narciarzy.

Cartusia Ski Arena Nordic w Kartuzach

Cartusia Ski Arena Nordic znajduje się koło cmentarza na Bilowie. Dysponuje trasami przeznaczonymi do uprawiania narciarstwa biegowego. Przygotowywane są one mechanicznie. Mimo że są oświetlone, to osoby z nich korzystające polecają posiadanie dodatkowej czołówki. Z tras można korzystać bezpłatnie.

Góra Chrobrego w Elblągu

Można skorzystać tu z trzech tras zjazdowych o długości: 450 m, 400 m i 130 m. Są dwa wyciągi 400 m i 130 m. Dodatkowymi atrakcjami jest trasa saneczkowa i snowpark. Nie brakuje też wypożyczalni sprzętu, szkoły narciarstwa i punktu gastronomicznego. Stok jest ratrakowany i oświetlony. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa ratownik medyczny.

Booking.com