prorock

Puchar Świata FIS w snowboardzie za nami. O zwycięstwo na Jaworzynie Krynickiej walczyło prawie 100 sportowców

Za nami zmagania o Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. To historyczne wydarzenie dla Polaków, ponieważ odbyły się one na Jaworzynie Krynickiej. Pomimo dodatnich temperatur i niesprzyjających warunków pogodowych zawodnicy mieli dopracowane trasy, które umożliwiły im sięgnięcie po zwycięstwo. Z organizacji mistrzostw zadowolony był również dyrektor Pucharu Świata FIS w snowboardzie. Sprawdź wyniki zawodników.

To były pierwsze w historii zawody o Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim, zorganizowane w Polsce. Odbyły się w ostatni weekend lutego br. Do rywalizacji przystąpiło prawie 100 zawodników i zawodniczek, należących do 16 krajów świata. Zawody rozpoczęły się już w piątek, kiedy to w żartobliwy sposób, przy pomocy butelek Kryniczanki, sportowcy losowali swoje numery startowe. W sobotę oraz niedzielę rywalizowali ze sobą zaś na stoku w slalomie gigancie równoległym.

Reprezentanci Polski

Polskę podczas zawodów o Puchar Świata reprezentowali:

  • Wśród kobiet: Maria Chyc-Bukowska, Weronika Dawidek, Olimpia Kwiatkowska, Olga Kaciczak, Sonia Zapała, Natalia Stokłosa, Karolina Półtorak, Natasza Piwowarczyk.

  • Wśród mężczyzn: Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk, Maciej Mikołajczyk, Mikołaj Rutkowski, Andrzej Gąsienica-Daniel.

Wyniki

Wyniki z soboty wyglądały się następująco:

Kwalifikacja mężczyzn:

  1. miejsce Andreas Prommegger z Austrii

  2. miejsce Roland Fishnaller z Włoch

  3. miejsce Daniel Bagozza z Włoch.

Polacy zajęli odpowiednio miejsca:

8. Oskar Kwiatkowski, 33.Andrzej Gąsienica Daniel, 35. Maciej Mikołajczyk, 37. Mikołaj Rutkowski. Michał Nowaczyk nie ukończył pierwszego przejazdu.

Kwalifikacja kobiet:

  1. miejsce Ramona Theresia Hofmeister z Niemiec

  2. miejsce Julie Zogg ze Szwajcarii

  3. miejsce Michelle Dekker z Holandii.

Polki uplasowały się zaś na miejscach:

21. Weronika Dawidek, 25. Maria Bukowska-Chyc, 29. Natalia Stokłosa, 30. Karolina Półtorak, 33. Natasza Piwowarczyk, 34. Olga Kaciczak, 35. Olimpia Kwiatkowska, a 36. Sonia Zapała.

W niedzielę, 25 lutego, pierwsze miejsce zajęła Japonka Tsubaki Miki, tuż po niej na drugim miejscu uplasowała się Austriaczka Daniela Ulbing i a na trzecim Szwajcarka Ladina Jenny. Wśród mężczyzn triumfował Austriak Arvid Auner. Drugie miejsce zajął Włoch Maurizio Bormoliniego, a trzecie Alexandera Payera, również reprezentujący Włochy.

Organizacja Pucharu Świata FIS w snowboardzie w Polsce

Puchar Świata FIS w snowboardzie po raz pierwszy był organizowany w Polsce. Jak podał jego organizator, czyli grupa PKL, łatwo nie było, bo pogoda nie dopisywała. W Polsce od dłuższego czasu mamy bowiem dodatnie temperatury. Mimo to Adam Małysz, Prezes PZN, nie szczędzi pochwał i nie krył zadowolenia. Jak się okazało, wszystko udało się zapiąć na przysłowiowy, ostatni guzik.

Jesteśmy po zawodach w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej, były one bardzo udane! Dostaliśmy też sporo gratulacji i pochwał od zawodników, trenerów, przedstawicieli FIS-u czy delegatów technicznych” – mówił, dziękując przy tym organizatorom.

Zadowolenie i podziw dla polskiego profesjonalizmu wyraził również Uwe Beier, dyrektor Pucharu Świata FIS w snowboardzie.

To pierwszy raz, kiedy zawody Pucharu Świata FIS w snowboardzie odbywają się w Polsce, w Krynicy Zdroju. Wydarzenie przez organizatorów zostało przygotowanie bardzo dobrze, dołożyli wszelkich starań by wszystko zostało przygotowane jak najlepiej. W przyszłości będziemy ponownie chcieli spotkać się w Krynicy

Źródło: PZN, World Cup, PKL

Fot. PKL

Booking.com