Zbliża się Tatra SkyMarathon, czyli Tatrzański Festiwal Biegowy

Już w drugiej połowie lipca czeka nas jedno z najważniejszych tatrzańskich wydarzeń, Tatra SkyMarathon. Tatrzański Festiwal Biegowy to trzy trasy o różnych dystansach i stopniu trudności. To wyjątkowe wydarzenie w samym sercu Tatr, w Kościelisku.

Tatra SkyMarathon, Tatrzańśki Festiwal Biegowy odbędzie się 22 lipca w Kościelisku. Dla zawodników przygotowano trzy trasy o różnych dystansach:

  • Tatra Trail to bieg mający długość trasy 15,5 km. Zaplanowano sumę podbiegów 650 m. Droga będzie łatwa, gdyż przebiega przez polskie i słowackie okolice Magury Witowskiej.
  • Orava Trail to dystans o długości 36 km i sumie podbiegów 1500 m. Zawodnicy wyruszą z Twardoszyna. Pobiegną najpierw przez Pasmo Skoruszyńskie, Orawice, Magurę Witowską i Bramę Orawską, aby następnie zakończyć jednym ze szlaków wzdłuż Tatrzańskiego Parku Narodowego.
  • Tatra SkyMarathon to wyzwanie dla największych twardzieli wśród biegaczy górskich. Jednocześnie jet to również najtrudniejsza trasa z możliwych. Jej dystans wynosi 42 km, przy sumie podbiegów 3300 m. To jednak nie wszystko, jest to bowiem tak zwany bieg skyrunning. Nachylenie na podbiegach jest dość wysokie, w niektórych miejscach może dojść bowiem do 55%. Na niektórych odcinkach będziecie mogli spotkać ratowników górskich, którzy będą je zabezpieczali, a także asekurację w postaci lin poręczowych i łańcuchów.

O godzinie 7.00 wystartują najsilniejsi zawodnicy, tuż po nich o 9.00 na starcie pojawią się biegacze Orava Trail. Tatra Trail swój start będzie mieć natomiast o 11.00. Po zakończonych zawodach i uhonorowaniu zwycięzców będzie można się zrelaksować na afterparty.

 

Booking.com