Zbliża się 20. edycja Biegu Rzeźnika!

Tegoroczny IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie na bieszczadzkich szlakach w dniach 7-10 czerwca 2023.

Obok kultowego Biegu Rzeźnika w parach, przez 4 dni przewidziano starty na kilku innych, mniej lub bardziej wymagających dystansach:

  • Maraton Rzeźnika: dystans około 52 km
  • Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers: dystans około 16 km
  • Bieg Rzeźnika (w parach): dystans około 84 km
  • Bieg Rzeźnika Ultra: dystans około 95 km
  • Rzeźniczek: dystans około 28 km
  • Dycha na Jeleni Skok: dystans około 11 km
  • Rzeźnicki Szlem: dystans około 175 km
  • Biegi dla dzieci

Centrum Festiwalu będzie Orlik w Cisnej, gdzie zlokalizowane zostanie biuro zawodów, odbędą się targi EXPO oraz start i meta większości biegów. Festiwal rozpocznie się w środę 7 czerwca po południu a pierwsi zawodnicy wyruszą w trasy w czwartek rano.

A może by tak pomaszerować z Korzeniowskimi?

“Kontynuujemy świetnie przyjęty w zeszłym roku marsz z olimpijczykiem! Z inicjatywy Roberta i Justyny Korzeniowskich do bogatej oferty festiwalowej dołączył kolejny dystans: szesnastokilometrowy Rzeźnicki Marsz z Walking Lo

vers. Na Rzeźnicki Marsz zapraszamy wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, żeby uczestniczyć w festiwalowych biegach lub tych, którzy po prostu wolą chodzić niż biegać. “ – zachęca Mirosław Bieniecki, dyrektor IX Festiwalu Biegu Rzeźnika

W czwartek 8 czerwca startuje Maraton Rzeźnika na trasie 52 km, znanej wielu z Was z ultraMaratonu Bieszczadzkiego. Pomimo, że to ta sama trasa co jesienią, to późną wiosną Bieszczady wyglądają zupełnie inaczej i inaczej się po nich biega.

W czwartek wieczorem, o 19:00, gdy dobiegać będą ostatni ultramaratończycy, spotykamy się na odprawie Biegu Rzeźnika i Biegu Rzeźnika Ultra. Potem krótkie spanie i o 1:30 – podczas gdy w Cisnej będą już czekały autokary wywożące rzeźnickie pary na start do Komańczy – będziemy kibicować tym,  którzy wystartują w Rzeźniku Ultra. Ponad 100 km dość wymagającej, ale przepięknej trasy wiodącej z Cisnej do Cisnej przez Jasło, Fereczatą, Smerek, Rawki, Kremenaros, Rabią Skałę, Okrąglik i Hyrlatą. A półtorej godziny później w Komańczy już po raz dwudziesty huknie strzał startowy Biegu Rzeźnika. Zakładamy, że uczestnicy obu biegów spotkają się w okolicach Rabiej Skały… i na końcu w Cisnej.

W sobotę rano o 7:45, przy akompaniamencie wiewiórkowych przeszkadzajek odjedziemy trzema składami Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej na start Rzeźniczka, a zanim przebrzmi dźwięk lokomotyw – wystartujemy Dychę na Jeleni Skok. Uczestnicy tych biegów spotkają się dopiero kilka godzin później w Cisnej, gdzie w tym czasie Strefę Mety opanują nieletni biegacze ścigający się na kilku dystansach, adekwatnych do wieku.

A potem… zakończenie, dekoracja i koncert Wiewiórki na Drzewie. Powrót do rzeczywistości szykujcie na późne popołudnie w niedzielę.

Do zobaczenia w Cisnej!

www.biegrzeznika.pl
Zapisy trwają!

Booking.com