prorock

Już za kilka dni rozpoczną się Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej

https://pixabay.com/pl/photos/wspinaczka-%C5%9Bciana-dziewczynka-113063/

W Szwajcarii już za kilka dni rozpoczną się Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej. Zawody te będą kwalifikacją do Igrzysk w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Już 1 sierpnia, podczas Ceremonii Otwarcia, rozpoczną się Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej. Zorganizowała je Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej (IFSC) w Berno, w Szwajcarii. Na oficjalnej stronie organizatora trwa już wielkie odliczanie do Mistrzostw.

Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej organizowane są co dwa lata. Oficjalna ich nazwa brzmi „IFSC Climbing & Paraclimbing World Championships Berno 2023”. W tym rok zmierzy się ze sobą 631 zawodników. Będą oni reprezentować w Berno aż 56 krajów z całego świata. Zawody potrwają do 12 sierpnia. Jak podają Organizatorzy, w dniach od 10 do 12 sierpnia zawodnikom przyznane zostaną miejsca startowe na przyszłoroczne Igrzyska w Paryżu. Jest ich 10. Otrzymają je:

  • dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki w konkurencji szybkościowej;

  • trzech mężczyzn i trzy kobiety w kategorii Lead & Boulder.

Oprócz konkurencji Boulder, Speed, Lead, Lead & Boulder zaplanowano również mistrzostwa w parawspinaczce. Osoby niepełnosprawne zmierzą się w tak zwanej czołówce w dniach od 8 do 10 sierpnia.

Szczegółowy program Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej w Berno znajdziecie na stronie organizatora bern2023.org

Booking.com