prorock

Ratownicy GOPR na prestiżowych, międzynarodowych zawodach

Polscy ratownicy z grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, udali się wczoraj do Szwajcarii, aby wziąć udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach skitouringu, La Patrouille des Glaciers .

21 kwietnia 2022 sześciu polskich ratowników z bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wyjechało do Szwajcarii, aby reprezentować nasz kraj w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych zawodach skitouringu -La Patrouille des Glaciers. Polska załoga liczy sześć osób, patrole w wyścigu trzy.

Tegoroczne La Patrouille des Glaciers rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa aż do 1 maja. Jest to bardzo trudny i meczący wyścig, które organizują Szwajcarskie Siły Zbrojne. Odbywa się on z częstotliwością co dwa lata. Zawodnicy zmierzą się na dwóch bardzo trudnych trasach, o różnym dystansie i poziomie wysokościowym. Każdy zawodnik musi wykazać się nie tylko umiejętnościami skialpinistycznymi, ale także wytrzymałością psychiczną, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych i zmiennych, oraz współpracą z innymi członkami w grupie.

La Patrouille des Glaciers to jedna z najpopularniejszych i najsłynniejszych światowych imprez skitouringu, łącząca wojskowych i cywilów.

Booking.com