Kłusownicy w Magurskim Parku Narodowym? Znaleziono martwego wilka

Dyrekcja Magurskiego Parku Narodowego podała, że 30.12.2022 roku znaleziono na jego terenie martwą wilczycę. Po oględzinach poinformowano policję o podejrzeniu celowego zabicia zwierzęcia przez kłusowników. Trwa postępowanie.

Odnalezione w Magurskim Parku Narodowym zwłoki wilczycy należały do młodego osobnika. Wstępne oględziny przeprowadzili pracownicy parku. Wykazały one podejrzenie działania kłusowników na jego terenie. O sprawie zawiadomiono policję, a 2.01.2023 r., w ramach prowadzonego przez nią postępowania, wydano zwłoki zwierzęcia do sekcji Państwowemu Zakładowi Higieny w Krośnie.

„Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie wraz z Komendą Powiatową Policji w Jaśle” – informują władze Magurskiego Parku Narodowego.

W Magurskim Parku Narodowym występuje tylko kilkanaście osobników wilków, które są niezwykle istotne dla tutejszego ekosystemu.

„Strata każdego osobnika jest ciosem wymierzonym w kierunku ochrony przyrody, nie tylko Magurskiego Parku Narodowego, ale całych Karpat” – podkreśla Dyrekcja.

Booking.com