prorock

16-latek spędził sam noc w górach

16-letni chłopiec ze Słowacji spędził samotnie noc w górach, w okolicy Doliny Jałowieckiej. Na szczęście nic mu się nie stało i bezpiecznie wrócił do domu.

W niedzielę, 30.10.2022 ratownicy Horskiej Grupy Zachrannej na Słowacji otrzymali zgłoszenie, że 16-letni chłopiec nie wrócił z samotnej wycieczki w góry. Jak podali jego rodzice, w ciągu dnia dostali od niego wiadomość, że wyruszył on zdobywać Siwy Wierch. Kiedy zrobiło się ciemno, a nastolatka nie było nadal w domu i – co gorsza – nie można było się z nim skontaktować telefonicznie, rodzice zawiadomili rodzimych ratowników górskich. HZS natomiast poprosiło natomiast o pomoc w poszukiwaniach Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przeszukano zarówno szlaki prowadzące na Siwy Wierch, jak i okolice Małej Kopy, Suchej Doliny oraz Polany Czerwieniec. Chłopaka nigdzie nie było. Akcja ratunkowa trwała całą noc. Nad ranem nastolatek sam wrócił do domu i poinformował, że noc spędził w okolicy Doliny Jałowieckiej.


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46