prorock

Wydarzenia. Jak Górale w Bieszczadach szykują się do świąt Wielkanocy?

Górale w Bieszczadach poczynili już pierwsze przygotowania do tegorocznych, uroczystych obchodów Wielkanocy. Będzie jarmark świąteczny, będą też przejścia Drogą Krzyżową. Sprawdź, jakie, uroczystości świąteczne zaplanowano na najbliższe dni.

Jarmark w Lesku

Już jutro, 31 marca, rozpocznie się w Lesku Jarmark Wielkanocny. Dlatego też wystawcy rozstawią swoje kramy na dwa dni na Placu Pułaskiego. To już miejscowa tradycja, że mieszkańcy miasta przedświąteczne ozdoby kupują na wielkanocnych kramach. Nie brakuje na nich zarówno produktów stworzonych przez regionalnych artystów, jak i bieszczadzkich przysmaków.

Droga Krzyżowa w Wołosate

Do dziś włącznie droga z Wołosatego na Przełęcz Bukowską w Bieszczadach jest zamknięta. Natomiast już 1 kwietnia przejdzie po niej Droga Krzyżowa. Jest to coroczna tradycja. „Trasa Drogi Krzyżowej na terenie Parku wyznaczona jest z Wołosatego wzdłuż istniejących od 2017 roku stacji do Krzyża na Przełęczy Bukowskiej” – poinformowała Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wydarzenie zorganizowało Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej wraz z BdPN. Msza święta przed przejściem rozpocznie się o godzinie 9.00, na cerkwisku w Wołosatem.

Droga Krzyżowa w Lesku

Również w Lesku zorganizowano Drogę Krzyżową. Będzie ona ekstremalna. Rozpocznie się jutro, 31 marca, o godzinie o 18.00. Zgłoszeni ochotnicy przejdą jedną z dwóch wyznaczonych tras:

  • Trasa zielona: Kardynała Stefana Wyszyńskiego Lesko – Łukowe – Komańcza. Łączna długość szlaku to 31 km.
  • Trasa żółta: św. Jana Pawła II Lesko – Olchowa – Lesko. Długość tej trasy to 19 km.

Hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to „Idę, bo szukam nadziei”. Przed wydarzeniem w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się msza święta. Rozpocznie się ona o godzinie 19.00.

Booking.com