20 osób nie żyje w wyniku zejścia lawiny w Tybecie

Agencja AP podała, powołując się na informacje pochodzące od władz Chin, że w wyniku zejścia lawiny w Tybecie zginęło 13 osób. Już wiadomo, że liczba ta wzrosła do 20.

Do wydarzenia doszło we wtorek, 17.01.2023 r., o godzinie 20.00, w Nyingchi. To miasto w Tybecie leżące na wysokości 3000 m n.p.m. Pierwsze doniesienia chińskich władz po wydarzeniu szacowały liczbę ofiar na 13. Jak się okazało, jest ich znacznie więcej-20. Lawina schodząc, osunęła na autostradę tony śniegu i lodu. W wyniku tego, w samochodach, które akurat znajdowały się na odcinku pomiędzy wioską Pai a zjazdem z tunelu Doxong La w hrabstwie Mainling, zostali uwięzieni ludzie. Jak podał Reuters urzędnicy, zaraz po tragedii nie chcieli podawać żadnych informacji na ten temat. Obecny bilans wykazał jednak nie tylko 20 ofiar śmiertelnych, ale także 5 rannych. Ośmiu osób nadal nie odnaleziono.

Akcja ratunkowa rozpoczęła się wysłaniem przez lokalne władze na miejsce zdarzenia 131 ratowników. Dodatkowo Chińskie Ministerstwo Zarządzania Kryzysowego skierowało tam również swój zespół. PAP poinformowało (powołując się na lokalne władze), że w sumie od wtorku wzięło w niej udział około 1000 osób.

Booking.com