prorock

Nowa wystawa przed gmachem Muzeum Tatrzańskiego. To ciekawa atrakcja na świąteczny spacer

https://pixabay.com/pl/photos/zwierz%C4%99ta-nietoperz-lataj%C4%85cy-pies-1088371/

Zarówno przed świętami, jak i w ich trakcie, przed gmachem głównym Muzeum Tatrzańskiego, przy Krupówkach można będzie obejrzeć wystawę “Nocni Łowcy”. To galeria sześciu zdjęć przybliżających nam życie nietoperzy w Tatrach.

Spędzasz święta z rodziną w Tatrach? Zastanawiasz się, w jaki sposób oprócz skipassów spędzić czas wolny? A może jesteś mieszkańcem Zakopanego i chcesz “załapać oddech” w tym przedświątecznym szale? W takim razie zachęcamy Cię do obejrzenia nowej, bezpłatnej atrakcji Muzeum Tatrzańskiego. To wystawa zatytułowana “Nocni Łowcy”. Znajduje się przed gmachem głównym placówki przy Krupówkach.

Obejrzyjcie fotografie nietoperzy przedstawiające ich życie w Tatrach. Wystawa nie jest duża, bowiem zawiera tylko 6 zdjęć z krótkimi opisami, ale z pewnością warta zobaczenia.

Dzięki wystawie można dowiedzieć się, który z krajowych nietoperzy ma największe uszy oraz który gatunek waży tyle co dwu złotowa moneta. Na fotografiach pokazano jedenaście unikatowych zdjęć nietoperzy w locie, a wśród nich gatunki rzadkie jak nocek orzęsiony, czy nocek Bechsteina. Nocni Łowcy” to nie tylko galeria fascynujących fotografii nietoperzy, ale również doskonała okazja do edukacji i zmiany stereotypów związanych z tymi tajemniczymi stworzeniami. Warto obejrzeć tę niezwykłą wystawę, by zbliżyć się do nieznanego świata nocnych łowców i poznać ich rolę w przyrodzie” – podają pracownicy Muzeum Tatrzańskiego.

Ponadto spacer na Krupówki będzie miłą odskocznią od codziennych obowiązków przedświątecznych.

Booking.com