prorock

Akcja ratunkowa na Annapurnie. Bielecki odnalazł indyjskiego wspinacza

Na początku tygodnia wracając ze szczytu Annapurny, zmarł Noel Hanna. Poszukiwano też indyjskiego wspinacza Anurag Maloo. W akcji ratunkowej wzięli udział m.in. Adam Bielecki i Mariusz Hatala.

Podejrzewano, że Maloo spadł do szczeliny i nie przeżył upadku. Dziś okazało się, że himalaista żyje, ale jest w stanie krytycznym. Obecnie jest już w szpitalu, gdzie personel medyczny próbuje go uratować.

Jak się okazało, Hindus faktycznie spadł do szczeliny, która według relacji jego ojca, znajdowała się między II a III obozem. Himalaista doznał upadku z 50 metrów, na wysokości ok. 6000 m. n.p.m. . Akcja poszukiwawcza trwała od poniedziałku, dziś się zakończyła sukcesem. Choć nie widziano szans, na to, aby Maloo przeżył okazało się, że warunki w szczelinie były na tyle korzystne, że nie doszło do zgonu z wyziębienia. W akcji ratunkowej wzięło udział pięciu Szerpów oraz dwóch Polaków. To Adam Bielecki i Mariusz Hatala, którzy chcą wyznaczyć nowe szlaki na szczyt Annapurny. Na profilu społecznościowym pierwszego możemy przeczytać „”Myślałem, że szukam ciała w tej szczelinie na głębokości 50 metrów. Zorientowałem się, że jednak żyje”.

Booking.com