Aktualne warunki w górach

Rozpoczęło się lato, coraz więcej osób wybrało się na turystyczne szlaki. Niestety, w górach nadal są miejsca, gdzie panują zimowe bądź wiosenne warunki. Sprawdź stan szlaków i prognozy pogody w poszczególnych pasmach.

Jak podało TOPR, w Tatrach płaty śniegu zalegają jeszcze na szlaku na Rysy, w okolicach Wrota Chałubińskiego, na Mięguszowieckiej Przełęczy Pod Chłopkiem oraz szlakach prowadzących na Orlą Perć. Ponadto w okolicy wschodniej ściany Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego doszło do obrywu skalnego. Na leśnych odcinkach szlaków można natomiast napotkać błoto. Jest ślisko i mokro. TPN przypomina, że jeśli zastanie Was burza w górach, nie należy korzystać ze sztucznych ułatwień, ani przebywać w okolicach skupisk i cieków wodnych.

Szlaki w Pienińskim Parku Narodowym są śliskie i miejscami błotniste. Zalecane jest korzystanie z przyrządów asekuracyjnych.

W Sudetach IMGW prognozuje w najbliższych dniach przelotne opady deszczu. Ponadto od czwartku do soboty maksymalna temperatura ma wynieść nawet 29 stopni Celsjusza. Należy zatem pamiętać o ochronie głowy, kremie z filtrem ochronnym i odpowiedniej ilości wody do picia.

Również w regionach podgórskich województwa małopolskiego od czwartku temperatury mają sięgać nawet 26 stopni. Od piątku zaś możliwe są burze.

Booking.com