Babiogórski Park Narodowy wkrótce zamknie trasy narciarskie

Zima się kończy. W niskich partiach gór śniegu już niestety brak. Wprawdzie niektóre ośrodki naśnieżają stoki, ale w naturze prawie już go nie ma. W wyższych partiach gór śnieg się wprawdzie utrzymuje, ale pokrywa śnieżna jest zróżnicowana. Nic więc dziwnego, że Babiogórski Park Narodowy wkrótce zamknie swoje trasy narciarskie.

Przyrodnicy z Babiogórskiego Parku Narodowego ogłosili, że wkrótce zamkną swoje trasy narciarskie. W niższych partiach gór śniegu już nie ma. Na Babiej Górze zaś, na jej północnym stoku, w powodu wzrostu temperatur, od dwóch tygodni można obserwować kilkudziesięciometrową szczelinę. Jak podają przyrodnicy oraz GOPR Beskidy, będzie ona stanowić prawdopodobnie zagrożenie lawinowe.

Wprawdzie powyżej 1000 m n.p.m. W Babiogórskim Parku Narodowym nadal leży śnieg, to oficjalnie podjęto już decyzję o zamknięciu tras narciarskich, na tym terenie.

Uwaga! przypominamy, że trasy narciarskie na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego zostają zamknięte z końcem lutego” – napisano w podanym w wiadomości publicznej komunikacie. Załączono przy tym zdjęcie Parku z dnia 22 lutego 2024 z godz. 10.32, na którym widać wiosenną aurę. Zapewne zdjęcie miało przedstawiać powód tej decyzji.

Fot. M. Mażul/ Babiogórski Park Narodowy

Booking.com