Bieszczady. Kobieta zaatakowana przez niedźwiedzia


Niedźwiedź w Bieszczadach zaatakował  i pogryzł 46-letnią kobietę, która naruszyła jego mir terytorialny. Poszkodowana żyje.

Do ataku doszło w środę, 1 marca, w godzinach popołudniowych, na terenie Leśnictwa Jaworzec w Bieszczadach. Poszkodowaną jest mieszkanka Wetliny, która szukając zrzuconych poroży zboczyła ze szlaków. Spowodowało to spotkanie z niedźwiedzicą i jej młodymi. Jak można się domyśleć, zwierzę poczuło zagrożenie oraz naruszenie jego miru terytorialnego i zaatakowało. Mimo, iż kobieta została pogryziona przez niedźwiedzia, zachowała zimną krew. Odwróciła uwagę zwierzęcia swoim plecakiem i uciekła. Po drodze napotkała mężczyznę, który pomógł jej dojść do zawiadomił leśniczego, a ten przetransportował ją do szpitala w Lesku.


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46