prorock

Bieszczadzki Park Narodowy Pracodawcą Przyjaznym Pracownikom

W ostatni poniedziałek przedstawiciel Bieszczadzkiego Parku Narodowego odebrał od Prezydenta Polski tytuł Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom. To duże wyróżnienie.

W poniedziałek, 21 listopada, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Andrzej Duda, wręczał nagrody Pracodawcom Przyjaznym Pracownikom. Wśród nich znalazł się Bieszczadzki Park Narodowy, który reprezentował na wydarzeniu jego Dyrektor, Ryszard Prędki.

To XIV edycja konkursu. Wyróżnionych zostało 18 pracodawców. Laureaci otrzymali z rąk Prezydenta RP statuetki i certyfikaty. Andrzej Duda w swym przemówieniu mówił:

Najlepsi z najlepszych są tutaj dzisiaj. To ci, którzy nie tylko zostali ocenieni przez rynek, ale zostali także docenieni przez tych, którzy z nimi pracują, przez tych, którzy dla nich pracują”.

Prezydent zaznaczył również, że w tej nagrodzie podkreślone są bardzo ważne elementy. Są nimi wzajemny szacunek pracownika i pracodawcy, odpowiedzialność pracownika za pracę oraz godziwa zapłata za nią, a także bezpieczne warunki pracy.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wyróżnia przedsiębiorstwa działające na terenie RP, które:

  • dbają o bezpieczeństwo swych pracowników,
  • bezwzględnie przestrzegają przepisów pracy i BHP,
  • dają pracownikom poczucie stabilizacji zawodowej, a przez to i finansowej.

Konkurs Organizuje Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Władzom Parku serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Booking.com