Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza w Wigilię na wspólne kolędowanie

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na wspólne kolędowanie, które rozpocznie się 24 grudnia. Wydarzenie zatytułowano “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Potrwa ono do 2 lutego przyszłego roku. Jeśli więc zaplanowaliście wizytę w górach dopiero w czasie ferii, z pewnością zdążycie jeszcze wziąć w nim udział.

Leszek Dorula, który pełni funkcję Burmistrza Miasta Zakopane zaprasza wszystkich chętnych na tradycyjne już, rokroczne wydarzenie, czyli kolędowanie “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Rozpocznie się ono w Wigilię o 23.15 w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem. Oprócz góralskich artystów kolędy i podhalańskie pastorałki zaśpiewają m.in. Olga Bończyk, Agnieszka Przekupień, Hanna Zbyryt, Krywań, Rodzina Janostinowców z Zuberca, Zespół Khareba z Gurjaani w Gruzji oraz inni. Po wigilijnym koncercie odbędzie się Pasterka.

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych potrwa w Zakopanem aż do 2 lutego przyszłego roku. Jeśli więc zaplanowaliście wizytę na Podhalu dopiero podczas ferii zimowych, zapewne zdażycie wziąć w nim udział. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Booking.com