Co dalej z Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi?

Od kilku tygodni nie ustają spekulacje, czy w przyszłym roku Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe nadal będą istniały. Jeden z przewodników na portalu społecznościowym, grupa Bieszczady, informował o ich likwidacji już ponad miesiąc temu. Pracownicy pod postem, w komentarzach, zaprzeczali. Jak komentują to właściciele drezyn?

W Uhercach Mineralnych znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji Bieszczad, czyli drezyny rowerowe. Od lat cieszą się one niegasnącym zainteresowaniem turystów i nie tylko. Kilka lat temu uhonorowane zostały w Ogólnopolskim Konkursie „Sposób na Sukces”, któremu patronuje sam Prezydent RP. To nie jedyna nagroda na koncie spółki, do której należą drezyny rowerowe. Niestety, jak się okazuje, być może rok 2022 był ostatnim dla tej atrakcji turystycznej.

Ponad miesiąc temu w mediach społecznościowych pojawił się post jednego z lokalnych przewodników w Bieszczadach, że drezyny mają być wyparte przez kolej. Pracownicy, w komentarzach pod nim zaprzeczali. Czyżby nie poinformowano ich o zmianach, czy po prostu była to plotka? Poprosiliśmy o komentarz Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Do końca września br. z pewnością można będzie jeździć drezynami. Potem, wedle informacji, które podało biuro podróży Bieszczader, być może zostaną przeniesione do Ustrzyk Dolnych. Likwidacja Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych z pewnością będzie wielką stratą dla tego regionu.

Booking.com