Co nas czeka na zakończenie wakacji w górach? Przegląd wydarzeń

https://pixabay.com/pl/photos/%D1%86%D0%B8%D0%BB%D1%8C-ulm-dunaj-festiwal-miasto-2551356/

Wakacje w górach dobiegają końca. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych. Sprawdź, co ciekawego czeka Cię jeszcze podczas letniego urlopu na południu Polski.

Bardo (województwo dolnośląskie)

28 sierpnia, w bardzkiej Bazylice Mniejszej, o godzinie 19.00 po raz ostatni zabrzmi koncert organowy. To ostatnie wydarzenie w ramach X Bardzkiego Lata Organowego. Tym razem będzie można wysłuchać występów:

  • Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego,
  • organów Andrzeja Chorosińskiego
  • oraz recytacji Michała Chorosińskiego.

Przypominamy, że wydarzenie jest bezpłatne.

Dzbanów (województwo dolnośląskie, gmina Bardo)

W sobotę, 2 września, na boisku sportowym w Dzbanowie odbędą się Dożynki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 mszą świętą polową. Zaraz po niej będzie Misterium Chleba, a następnie przemówienia. O godzinie 17.00 rozpocznie się zaś część rekreacyjna. Otworzy ją koncert zespołu „Przełomiacy” z Barda. Fani regionalnych występów muzycznych będą mogli również posłuchać „Wesołych Nutek” z Mąkolna oraz wziąć udział w biesiadzie z „Duetem Romantica”. Nie zabraknie także zabawy tanecznej i pokazu sztucznych ogni. Dla dzieci zaplanowano potyczki z OSP, dmuchane zamki, maskotki, bańki, malowanie buzi. Impreza zakończy się o północy.

Lesko (województwo podkarpackie)

Pożegnanie wakacji w Lesku odbędzie się w Amfiteatrze Miejskim. Będzie to wydarzenie muzyczne, podczas którego wystąpi zespół Yellow Horse. Koncert rozpocznie się 1 września o godzinie 18.00. Dzięki rytmom z lat 70. cofniecie się do czasów swojej młodości i hippisowskiego rocka. Godzinę później, tuż po tym występie, będzie można wziąć udział w zabawie tanecznej z DJ Jurkiem. Impreza jest bezpłatna.

Jankowce (województwo podkarpackie, gmina Lesko)

W niedzielę, 3 września, w Jankowcach zaplanowano Dożynki. Najważniejszą ich atrakcją będą parada i prezentacja korowodów. Nie zabraknie również mszy św., występów ludowych, turniejów sołectw, zabaw i pokazów tanecznych. Jak podaje Organizator, na fanów tańca przygotowano sporą niespodziankę. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do późnego wieczora.

Solina (województwo podkarpackie)

W bajkowy sposób wakacje pożegnają wszyscy przebywający w ostatni weekend sierpnia w Solinie. Przy stacji kolejki linowej czekać będą nie lada atrakcje. Zaproszono szczudlarzy, którzy będą witać gości. O oprawę muzyczną zadba zaś w tym czasie zespół Żmije. Nie zabraknie również spektakli teatralnych Czadowego Feliksa oraz Świtezianki Barbarelli, które zostaną wystawione w Parku Tajemnicza Solina.

Krynica-Zdrój (województwo małopolskie)

W środę przed południem (23 sierpnia), w Bibliotece Publicznej wszystkie chętne dzieci wezmą udział w spotkaniu z jednym z ich ulubionych bohaterów – Puciem. Zaplanowano zabawy muzyczne, animacje bajkowe, balonowe ZOO i warsztaty przypinkowe. Wstęp wolny.

1 września na Górze Parkowej odbędą się ostatnie Retro Fajfy w tym roku. Jeśli jeszcze nie wzięliście w nich udziału, to jest to już ostatni dzwonek. Przypominamy, że są to potańcówki w stylu lat 30. ubiegłego wieku, które odbywają się w okresie wakacyjnym od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00.

To również ostatnia szansa na Jaworzynie Krynickiej, na pieszą wycieczkę z przewodnikiem, przejazd na rowerach MTB z instruktorem oraz udział we wspólnych biegach po szlakach Beskidu Sądeckiego.

Tylicz (województwo małopolskie)

W sobotę, 26 sierpnia w Tyliczu, odbędą się Dożynki. W programie oprócz mszy św. uwzględniono:

  • sceniczne występy sołectw,
  • występy zespołów lachowski oraz Comers,
  • zabawę taneczną.

Będą również stoiska z regionalną gastronomią oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Gubałówka

Wraz z końcem sierpnia zakończy się również lato na szczycie Gubałówki, czyli sobotnie Góralskie Śpasy (16.00-18.00) oraz wtorkowe, środowe i czwartkowe Rodzinne Animacje. Pierwsze oferują tańce, śpiewy, zabawy, konkursy oraz ognisko z kiełbaskami. Rodzinne animacje są to warsztaty cyrkowe, rywalizacje dzieci kontra rodzice, wesołe animacje na górskiej plaży.

Booking.com