prorock

Data otwarcia Chatki Puchatka jest już znana

Miało być w zeszłym roku, potem na początku sierpnia 2022, będzie w drugiej połowie września. Znana jest już data otwarcia Chatki Puchatka, słynnego schroniska w Bieszczadach. Ustalono ją na 24 września tego roku.

Nowa data otwarcia

O nowej dacie, otwarcia schroniska Chatka Puchatka w Bieszczadach poinformował na swoim profilu społecznościowym GOPR Bieszczady. To wielkie wydarzenie dla miłośników tego regionu gór, bowiem schron jest owiany wieloma legendami, którzy sami tworzyli swoimi doświadczeniami. Na ten moment czekali wszyscy. Chatka miała zostać oddana do użytku już w zeszłym roku. Z powodu znacznych opóźnień w remoncie termin przesunięto na początek sierpnia tego roku. Po raz kolejny jednak okazało się, że prace nie zakończą się do tego czasu. Pomimo że Dyrekcja BdPN prosiła o cierpliwość i obiecywała opóźnienie kilkunastu dni, przeciągnęło się ono o kilka tygodni. Otwarcie nastąpi 24 września.

Zmiany, jakich możemy się spodziewać

Jakich zmian możemy oczekiwać w słynnym schronie? Przede wszystkim będzie elektryczność i bieżąca woda oraz toalety. Jak podaje Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego, swoje pomieszczenia będzie miało tu również Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Bieszczady oraz Straż Parku. Ponadto turyści będą mogli tu w ciągu dnia odpocząć, wypić gorący napój. Przewidziano także sklepik z pamiątkami oraz działalność edukacyjną, czyli prelekcje multimedialne Docelowo zaplanowano także przystosowanie górnej części budynku do noclegów na tak zwanej „podłodze”. Schronisko będzie mieć swoją oczyszczalnię ścieków. Do celów sanitarnych  przewidziano korzystanie z deszczówki, a do celów spożywczych dowóz wody. Założono także panele solarne.

Booking.com