Do czego upoważnia Cię Zakopiańska Karta Mieszkańca?

Zakopane tak, jak wiele innych miast w Polsce posiada własną Kartę Mieszkańca. Upoważnia one do wielu zniżek u partnerów miasta. O jej wyrobienie może wystąpić każdy, kto mieszka bądź rozlicza się z fiskusem w Zakopanem. Sprawdź, jakie benefity dzięki niej Ci przysługują.

Po co Ci Zakopiańska Karta Mieszkańca?

Zakopiańska Karta Mieszkańca to miejski projekt mający promować tę aglomerację wśród osób ją zamieszkujących. Zachęca tym samym, aby mieszkańcy Zakopanego wyszli z domu i poznali swoje miasto od strony kulturalnej, sportowej, ale też gastronomicznej. W ten sposób Władze Miasta promują także lokalnych przedsiębiorców.

Karta upoważnia do zniżek, rabatów i niższych cen u wielu partnerów akcji, a także zapoznania się z lokalną ofertą Zakopanego oraz uzyskania dostępu do wielu miejskich informacji.

Kto i gdzie może otrzymać Zakopiańską Kartę Mieszkańca?

Zakopiańską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba, która posiada w tym mieście zameldowanie bądź rozlicza się tu z podatku w Urzędzie Skarbowym (ze wskazaniem miejsca zamieszkania w Zakopanem).

Założenie karty jest proste i dość szybkie. Trwa zaledwie 5 minut. Plastikową jej wersję można wyrobić w Punkcie Obsługi w Urzędzie Miasta Zakopane, przy ulicy Kościuszki 13. Musicie się w tym celu udać do pokoju nr 7.

Osoby obsługujące mieszkańców są dostępne w dniach i godzinach:

Poniedziałek 10.00 – 16.00
Wtorek 9.00 – 14.00
Środa 9.00 – 12.00
Czwartek 9.00 – 14.00
Piątek 9.00 – 14.00

Jeśli zaś nie macie ochoty wychodzić z domu, możecie pobrać na telefon aplikację. Dzięki niej otrzymacie wirtualną Zakopiańską Kartę Mieszkańca, którą zawsze będziecie mieli przy sobie.

Partnerzy Zakopiańskiej Karty Mieszkańca

Zakopiańska Karta Mieszkańca oferuje dwa pakiety:

  1. Pakiet Mieszkańca – pakiet uprawnia do korzystania ze zniżek u partnerów akcji, bezpłatnych wejść do placówek oraz 100% ulgi gminnej na bilety komunikacji miejskiej.
  2. Pakiet Parkingowy – umożliwia korzystanie ze zniżek w Strefie Płatnego Parkowania. Aby móc go aktywować, należy mieć również aktywny Pakiet Mieszkańca. Jak podaje UM “Osoby posiadające aktywny abonament „Zakopiańczyk” (Pakiet Parkingowy) uprawnione są do jednokrotnego w danym dniu na obszarze podstref „A”, „B” i „C” bezpłatnego postoju przez pierwsze 60 minut na podstawie uzyskanego w parkometrze bezpłatnego biletu wyłącznie dla pojazdu, którego numer rejestracyjny został przypisany do Karty”.

Pełną listę partnerów Zakopiańskiej Karty Mieszkańca znajdziecie tutaj.

Źródło i fot. Zakopiańska Karta Mieszkańca

Booking.com