prorock

Do Karkonoskiego Parku Narodowego wracają bociany. Czyżby wiosna była tuż tuż?

https://pixabay.com/pl/photos/bocian-ptak-niebo-lataj%C4%85cy-3363503/

Przyrodnicy z Karnoskiego Parku Narodowego poinformowali, że zauważyli na swoim terenie pierwsze bociany. Przeleciały one w okolicach Pałacu Sobieszów. Czyżby zwiastowały nadchodzącą wiosnę?

Powrót bocianów do Polski uważa się za pierwszy zwiastun wiosny. Wprawdzie w ostatnich dniach nastąpił w całej Polsce, również w górach, gwałtowny wzrost temperatur powietrza, ale synoptycy informują, że nadal należy się spodziewać jeszcze mrozów. Czy mają rację, skoro do Karkonoskiego Parku Narodowego przyleciały pierwsze bociany? Trzy z nich na tym terenie zauważono w czwartek, 15 lutego, około godziny 10.20. Przyrodnicy KPN poinformowali, że zdarzenie miało miejsce obok Pałacu Sobieszów.

Jak się jednak okazuje, nie są one pierwszymi ptakami tego gatunku, które nie boją się tegorocznej zimy. Już w grudniu jeden z nich widziany był w Wielkopolsce. Pisali o tym Lubuscy Łowcy Burz. Co więcej, ornitolodzy podają, że bociany mogą przetrwać w Polsce zimę, tym bardziej, jeśli będą dokarmiane. Są bowiem odporne na niskie temperatury.

Booking.com