Drogi w województwie podkarpackim przechodzą gruntowne remonty

https://pixabay.com/pl/photos/remont-droga-budownictwo-723638/

Drogi w województwie podkarpackim przechodzą gruntowne remonty. Władze regionu można powiedzieć, że stają na przysłowiowej głowie, aby zdobyć fundusze na naprawę najczęściej uczęszczanych dróg. W najbliższym czasie rozpocznie się remont trasy prowadzącej z Polańczyka do Wołkowyi.

Droga z Polańczyka do Wołkowyi ma ponad 7 km długości i prowadzi przez Małą Pętlę Bieszczadzką. Jest to droga wojewódzka 894. Nie będzie ona jednak cała remontowana i rozbudowywana, a tylko na odcinku o długości 3,5 km. Umowę na przebudowę z firmą realizująca projekt władze wojewódzkie już podpisały. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 50 i pół miliona złotych, został on jednak dofinansowany w niespełna 60% przez Rządowy Fundusz Polski Ład.

Jeśli chodzi o remonty innych dróg w województwie podkarpackim to ponownie można już korzystać z wyremontowanej drogi Solina-Myczków. Od kilku dni dostępny jest już również łącznik od ronda im. Zdzisława Beksińskiego do sanockiej obwodnicy. Warto też wspomnieć, że w najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie przetargu na drogę łączącą Ustrzyki Dolne z Przemyślem. Jak podaje Solina Nasze Miasto, droga ma być skomunikowana z polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Medyce.

fot. zdjęcie poglądowe

Booking.com