Dziś wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego jest bezpłatny

https://pixabay.com/pl/photos/kaplica-%C5%9Bw-wawrzy%C5%84ca-%C5%9Bnie%C5%BCka-523543/

Karkonoski Park Krajobrazowy ogłosił, że dziś, tj. 10.08.2023 nie pobiera opłat za wstęp na swój teren. Nie dotyczy to jednak udostępniania Wodospadu Kamieńczyka.

Właśnie kończy się msza święta odpustowa odprawiana w kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce. Poświęcona ona była wszystkim ludziom, którzy są zawodowo związani z górami. 10 sierpnia zostało bowiem ustanowione Święto Przewodników Sudeckich. Ponadto 10 sierpnia 1681 roku po raz pierwszy poświęcono kaplicę na Śnieżce. Jak podaje KPN to najwyżej położony zabytek barokowy w Polsce. „W historii była okradana, uderzały w nią pioruny, pełniła rolę schroniska, ale przetrwała. W 1981 roku na wniosek Jerzego Pokoja 10 sierpnia został ustanowiony Świętem Przewodników Sudeckich i przywrócono mszę odpustową na Śnieżce. Było to w 300-lecie powstania kaplicy”-dodają przyrodnicy.

Z tej okazji, dziś nie są pobierane opłaty za bilety do Karkonoskiego Parku Narodowego. Każdy może wejść na Śnieżkę i podziwiać nie tylko kaplicę, ale też widoki ze szczytu. Jednakże osoby, które będą chciały zobaczyć Wodospad Kamieńczyka, muszą dokonać za to opłaty.

Booking.com