prorock

Fundacja TOPR dziękuje za wsparcie w ramach akcji „1,5% dla TOPR”

Śmigłowiec TOPR; fot. Jan Korlatowicz

Jak co roku, Fundacja TOPR przekazuje oficjalne podziękowania za udzielone wsparcie w ramach akcji „1,5% dla Fundacji TOPR”. Po raz kolejny na rzecz dalszego funkcjonowania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zebrano rekordową kwotę. 

Drodzy Przyjaciele Fundacji TOPR,

Podziękowanie za Wasze wsparcie w ramach kampanii „1,5% dla Fundacji TOPR” stało się już naszą tradycją. A powodów jest wiele.

Miło nam poinformować, że kolejny rok z rzędu uzbierana suma jest rekordowa i wynosi 4 433 285,16 złotych!

Mimo trudnej sytuacji makroekonomicznej nasz budżet był zasilany także wieloma indywidualnymi darowiznami za co bardzo dziękujemy.

Każdy z tych setek gestów wsparcia stanowi naszą motywację i zobowiązanie do doskonalenia umiejętności i tworzenia systemu ratownictwa w Tatrach na najwyższym poziomie.

Uzbierane środki pozwolą kontynuować niezbędne i niezwykle kosztowne inwestycje związane z pracami remontowymi na terenie bazy śmigłowca, wymianę i utrzymanie w sprawności sprzętu ratowniczego, medycznego oraz pojazdów. W ostatnich latach (2022-2023) wydaliśmy na ten cel blisko 5 mln złotych – a to wciąż kropla w morzu potrzeb…

1,5% dla Fundacji TOPR; fot. materiały prasowe

1,5% dla Fundacji TOPR; fot. materiały prasowe

Mimo wszystko, małymi kroczkami zbliżamy się do wymarzonej sytuacji, aby w działaniach ratowniczych poświęceniu i pasji towarzyszył nam niezawodny sprzęt. Bez Waszego wsparcia nie udałoby nam się realizować tych celów!

Więcej przeczytacie na naszej stronie.

Ogromnie Wam dziękujemy za pomoc w ratowaniu w Tatrach!

Zarząd Fundacji TOPR

Robert Kidoń

Daniel Giejbatow

Krzysztof Długopolski

 

Booking.com