Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju przejdzie modernizację. Powstaną na niej nowe atrakcje

Ruszają kolejne inwestycje na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Jedną z nowych atrakcji ma być Polana Muzyki i Świateł, ale nie jedyną. Prace budowlane rozpoczną się zaraz po Wielkanocy.

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju ma przejść transformację. Do tej pory odnowiono dolną stację, odrestaurowano historyczne wagoniki, wyremontowano stację górną, odbudowano legendarne, modernistyczne trasy. Teraz czas na kolejny etap inwestycji. Polskie Koleje Linowe (PKL) zaplanowały bowiem nowe atrakcje turystyczne, tj. Polana Muzyki i świateł oraz Wieża Widokowa.

Góra Parkowa już po pierwszym etapie inwestycyjnym odzyskała dawny blask, jednak zgodnie z dalszą koncepcją rewitalizacji ośrodka, a także po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń administracyjnych, PKL rozpoczynają właśnie kolejny etap inwestycyjny. Zakłada on powstanie nowych retro atrakcji, które uzupełnią ofertę ośrodka oraz będą również nawiązywały do lat 30” – poinformował Prezes Spółki, Daniel Pitrus.

Prace nad muzyczną polaną rozpoczną się tuż po świętach Wielkanocy, tj. 2 kwietnia. Ma ona przyciągać turystów swym naturalnym pięknem. Zaplanowano tu bowiem ogród bogaty w kwiatowe rzeźby przypominające instrumenty muzyczne. Co ciekawe, mają z nich płynąć delikatne dźwięki muzyki. Miejsce ma bowiem koić duszę, poruszać serca i przede wszystkim relaksować.

Oprócz Polany Muzyki i Świateł na Górze Parkowej zaplanowano również budowę Wieży Widokowej, tuż obok górnej stacji. Punkt widokowy na niej ma być osadzony na wysokości 36 m n.p.m. Ten etap będzie realizowany w latach 2024-2025.

To jednak nie koniec zapowiadanych atrakcji, gdyż kiedy stanie na szczycie Góry Parkowej Wieża Widokowa, rozpocznie się tu też budowa multimedialnego centrum podróży w czasie do lat minionych. Dokładnie jednak nie wiemy, co inwestorzy mają na myśli. Wiadomo natomiast, że do 2027 roku rozbudowane zostaną karuzela, fontanna oraz tor samochodów retro.

Spółka PKL obiecuje, że pomimo prowadzonych prac turyści nadal będą mogli nieograniczenie korzystać z ośrodka w dotychczasowej formie.

Podobają się Wam takie zmiany? Będziecie na nie czekać?

Źródło i fot. PKL

Booking.com