prorock

Gospodarz Bacówki w Bartne opuszcza ją

https://pixabay.com/pl/photos/wsch%C3%B3d-s%C5%82o%C5%84ca-%C5%9Bwit-s%C5%82o%C5%84ce-niebo-3135891/

Gospodarz Bacówki w Bartne poinformował, że po 23 latach ją opuszcza. Z tej okazji zaprosił wszystkich chętnych do wspólnego świętowania. Nazwał to ostatnim marszem od wschodu do zachodu słońca.

Z końcem sierpnia opuszczam Bartne. Dlatego to będzie ostatni marsz od wschodu do zachodu w niepowtarzalnych okolicznościach tutejszego świata. Powędrujemy dookoła doliny, na skraju której spędziłem 23 najpiękniejsze lata mojego życia. Zapraszam do wspólnego wędrowania, rozmawiania i śpiewania” – napisał na stronie FB Bacówka Bartne jej gospodarz. Marsz odbędzie się 24 czerwca podczas nocy świętojańskiej.

Wprawdzie miejsce to nie zostanie zamknięte, ale mimo wszystko nie wiadomo, czy dotychczasowa atmosfera pozostanie. Jak wiadomo, co gospodarz to inne zarządzanie. Schronisko należy do PTTK Gorlice, które już szuka osoby, która uda się w Beskid Niski przejąć tutejsze obowiązki.

Bacówka działa całodobowo, przez 365 dni w roku. Znajdują się tu 34 miejsca noclegowe, ogólnodostępne łazienki, jadalnia, sklepik. Dodatkowo można skorzystać z boiska do siatkówki plażowej oraz miejsca na ognisko. Głodni zaś zostaną nakarmieni ciepłym posiłkiem.

Bacówka znajduje się w Beskidzie Niskim. Do schroniska prowadzi ponad 9-kilometrowa trasa ze wsi Folusz. Ponadto można się tu również dostać ze wsi Wapienne (14,9 km) oraz Schroniska PTTK im. Stanisława Gabryela na Magurze Małastowskiej (10,8 km).

Booking.com