prorock

Helikopter lądował na Morskim Oku. Zabrał turystę ze środka tafli lodu

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-morskie-oko-krajobraz-tatry-4652849/

Na Social Mediach Łowców Burz 30 grudnia 2023 r. wieczorem pojawiło się nagranie helikoptera ściągającego turystę ze środka tafli lodu na Morskim Oku.

Jak wynika z nagrania, ratownicy udzielili pomocy niefrasobliwemu turyście, który wszedł na środek tafli lodu na Morskim Oku. Nie wiadomo dlaczego nie zawrócił sam. Z nagrania nie wynika, aby był kontuzjowany, gdyż do śmigłowca wręcz “wskoczył”.

Co najgorsze, na nagraniu widoczne jest, iż nie był to pojedynczy przypadek, gdyż turystów, którzy weszli na lód jeziora było sporo. Są jednak bliżej brzegu.

Należy zaznaczyć, że zarówno TOPR, jak i TPN wielokrotnie alarmowali i prosili, aby nie zachowywać się w ten sposób, gdyż lód może się załamać pod ciężarem. Jak widać, zawodowcy swoje, a turyści swoje.

Przypominamy Wam stanowisko pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nagranie z lądowania śmigłowca na Morskim Oku możecie zaś obejrzeć tutaj.

Lód na tatrzańskich stawach jest cienki i z łatwością może się załamać. Ostrzegamy, by nie wchodzić na ich tafle” – możemy przeczytać na stronie TPN.

Booking.com