prorock

Jedyny taki tor tubingowy na świecie, tylko w Wańkowej

https://pixabay.com/pl/photos/ludzie-stopa-czekanie-linia-431943/

W ostatnią sobotę (15 lipca) otwarto nowy tor tubingowy w Wańkowej. Dłuższego od tego, nie ma w żadnym innym miejscu na ziemi.

Nowy tor Tubingowy w Wańkowej ma 370 metrów długości i zyskał miano najdłuższego na świecie. Mogą z niego korzystać zarówno mali, jak i duzi amatorzy ekstremalnych wrażeń. Z tym że dzieci wpuszczane są od 7 roku życia, o ile mają minimum 120 cm wzrostu. Oczywiście wymagana jest obecność i zgoda rodziców. Pontonem po torze tubingowym zjeżdża się na siedząco. Właściciel zabrania zjazdów na leżąco i stojąco ze względu na bezpieczeństwo użytkowników.

Atrakcja jest biletowana. Czy droga? Musicie ocenić sami. Jeden zjazd kosztuje 15 złotych, trzy zjazdy czterdzieści złotych. Bilety można kupić w restauracji przy stacji narciarskiej w Wańkowej.

Wańkowa jest wsią w województwie podkarpackim, w gminie Olszanica. Nie tylko najdłuższy summertubing na świecie charakteryzuje tę miejscowość. Słynie ona również z tego, że jest jednym z najstarszych na ziemi ośrodków naftowych. Pierwsza rafineria powstała tu na początku lat 80 XIX wieku.

Booking.com