prorock

Już dziś rozpoczyna się akcja „Czyste Góry” w Mieroszowie. Potrwa dwa dni

strona ckm

Już dziś rozpocznie się akcja „Czyste Góry” w Mieroszowie. Potrwa dwa dni. Mieszkańcy posprzątają w tym czasie wszystkie szlaki i ścieżki należące do gminy. Ty też możesz się przyłączyć do akcji. Zadbaj o góry.

Mieszkańcy gminy oraz wszyscy chętni w niej przebywający, zbiorą się dziś o 9.00 na Rynku w Mieroszowie, aby posprzątać górskie szlaki i ścieżki. To nie pierwsza akcja w tym regionie. Jej Organizatorzy, m.in. Mieroszowskie Centrum Kultury zapewniają rękawice i worki. Przybyłym wolontariuszom zostało zabranie sił i dobrego humoru. Na odprawie zostaną podzieleni na grupy i wyruszą w teren. Nie ma ograniczenia wiekowego. Udział w akcji „Czyste Góry” może wziąć i mały i duży. Ten, kto nie może stawić się na Rynku dziś, ma szansę pomóc jutro.

Mieroszów położony jest w województwie dolnośląskim. Narciarze znają go dzięki znajdującemu się tu centrum sportów narciarskich Przełęcz Trzech Dolin. Turyści zaś często odwiedzają Schronisko Andrzejówka, które istnieje od 1933 roku. W 1936 roku posiłki wydawane przez czesnego kucharza doceniła Wilhelmina, królowa holenderska.

Booking.com