prorock

Już dziś w Krynicy-Zdroju ruszają Mistrzostwa Polski seniorów w narciarstwie alpejskim

https://pixabay.com/pl/photos/biegi-narciarskie-skiweltcup-2240479/

Już dziś w Krynicy-Zdroju ruszają Mistrzostwa Polski seniorów w narciarstwie alpejskim. Potrwają trzy dni. Zawodnicy wezmą udział w czterech konkurencjach.

Wprawdzie to właśnie na 7 lutego zaplanowano rozgrywki w supergigancie i kombinacji alpejskiej, ale w górach, jak to w górach, pogoda potrafi pokrzyżować wiele planów. Tak też stało się i w tym przypadku. Jak poinformowali Organizatorzy Mistrzostw Polski seniorów w narciarstwie alpejskim, z powodu złych warunków atmosferycznych, konkurencje przełożono na czwartek oraz piątek, czyli odpowiednio 8 i 9 lutego. Dziś natomiast nastąpi weryfikacja zgłoszeń oraz odprawa kierowników drużyn, a także akceptacja list startowych.

Zawodnicy zmierzą się w czterech konkurencjach, tj. supergigant, kombinacja alpejska, slalom gigant i slalom.

Jak podał Polski Związek Narciarstwa, w mistrzostwach weźmie udział większość naszych kadrowiczów. Niestety już dziś wiadomo, że zabraknie Magdaleny Łuczak, Maryny Gąsienicy-Daniel oraz Piotra Habdasa. Magdalena Łuczak jest zeszłoroczną potrójną, złotą medalistką, dlatego też jej nieobecność zwiększa szanse innych zawodniczek na zdobycie mistrzostwa w gigancie kobiet. “Tytułów mistrzowskich w slalomie bronić będą Hanna Zięba i Szymon Bębenek,a w slalomie gigancie Mateusz Szczap. Pewne jest natomiast, że poznamy nową mistrzynię Polski w gigancie kobiet” – informuje PZN.

Źródło: PZN

Booking.com