Już niedługo zaczyna się sezon w Parku Narodowym Gór Stołowych. Od jutra rusza system rezerwacji biletów

https://pixabay.com/pl/photos/park-narodowy-b%C5%82%C4%99dne-ska%C5%82y-5072218/

Już jutro rusza system rezerwacji i kupna biletów online upoważniających do wejścia na teren Parku Narodowego Gór Stołowych. Odpłatne wejściówki na Błędne Skały i Szczeliniec Wielki obowiązywać będą od 23 kwietnia.

Już za niecałe 3 tygodnie rozpoczyna się sezon turystyczny w Parku Narodowym Gór Stołowych. Dla turystów przede wszystkim oznacza to odpłatne bilety za wejście na teren Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał. Otwarte zostaną również wszystkie szlaki i wróci letni ruch turystyczny na nich.

Jak można się było przekonać w zeszłym roku, a także i w latach wcześniejszych wejście na Błędne Skały i Szczeliniec Wielki cieszy się ogromnym powodzeniem, dlatego biletów na nie na dany dzień i godzinę często brak zarówno w kasach, jak i systemie. Warto więc zarezerwować je z wyprzedzeniem. Pomagaw tym turystom system rezerwujący/sprzedający bilety, który ponownie ruszy jutro, czyli 4 kwietnia o godzinie 9.00. „Obowiązują limity wejść na trasy turystyczne Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Limit wejść wynosi 400 osób na godzinę na trasę turystyczną Szczeliniec Wielki oraz 350 osób na godzinę na trasę turystyczną Błędne Skały” – podają pracownicy PNGS.

Zakup biletu warto jednak przemyśleć, gdyż nie podlegają one zwrotowi. Jak informuje PNGS nieodpłatnie na obie trasy mogą wejść np. mieszkańcy Gminy Radków. „ W systemie należy dokonać rezerwacji na tzw. Bilet zerowy, a w kasie okazać dokument potweirdzający miejsce zamieszkania”. Ponadto z tzw. biletów zerowych mogą skorzystać również mieszkańcy innych gmin sąsiadujących z PNGS, a także między innymi dzieci do 7 roku życia oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny. Bilety ulgowe przysługują zaś osobom niepełnosprawnym, uczniom i studentom z ważną legitymacją, emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji, żołnierzom służby czynnej.

Według cennika znajdującego się na stronie parku, koszt biletu zarówno na Szczeliniec Wielki, jak i Błędne Skały wynosi: normalny 14 zł, a ulgowy 7 zł.

Nalezy pamiętać, że na obie trasy jest zakaz wejścia z psami.

Booking.com