Już za miesiąc Puchar Świata w snowboardzie alpejskim przyciągnie do Polski mistrzów tego sportu

https://pixabay.com/pl/photos/manipulacji-snowboard-%C5%9Bnieg-ekran-4505018/

Jeszcze tylko miesiąc pozostał do iście historycznego wydarzenia sportowego w Polsce. Po raz pierwszy bowiem w naszym kraju odbędzie się Puchar Świata w snowboardzie alpejskim. Dzięki temu wydarzeniu na Jaworzynie Krynickiej zmierzą się najlepsi, światowi reprezentanci tego sportu. Polskę będzie reprezentował mistrz świata, Oskar Kwiatkowski.

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej

W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Puchar Świata w snowboardzie alpejskim. Zawodnicy zmierzą się na stokach Jaworzyny Krynickiej w dniach 24 i 25 lutego. Wystartują najlepsi z najlepszych, zatem rywalizacja przyniesie nie tylko wiele emocji zawodnikom, ale też i kibicom. Polskę będzie reprezentował między innymi mistrz świata w gigancie równoległym, Oskar Kwiatkowski, który tak mówi o emocjach związanych z wydarzeniem:

W mojej głowie jest to główna impreza w tym sezonie. Jestem wniebowzięty po pierwszych treningach na Jaworzynie Krynickiej i jestem pewien, że zawody tutaj to będzie TOP! W tym momencie jest to mój ulubiony stok ze względu na nachylenie oraz przygotowanie trasy”.

Przygotowanie tak wielkiej imprezy sportowej w Polsce to możliwość wypromowania nie tylko naszych sportowców, ale i pięknych stoków. Warto bowiem podkreślić, że to właśnie ich wysoka jakość, a także optymalne nachylenie i warunki techniczne, miały w dużej mierze wpływ na decyzję FIS o przyznaniu Polsce organizacji Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Ponadto warto też przypomnieć, że Polacy mają już doświadczenie w przygotowywaniu tak dużych imprez. Na swoim koncie mamy bowiem zeszłoroczną organizację Pucharu Europy w Suchem.

Jaworzyna Krynicka to idealny stok snowboardowy. Zawodnicy i trenerzy powinni być bardzo zadowoleni z przygotowania trasy, ponieważ jej nachylenie jest optymalne. Mam nadzieję, że organizacyjnie staniemy na wysokości zadania i pokażemy, że jesteśmy w stanie robić najlepsze zawody na świecie” – mówi Oskar Boom, który jest trenerem naszej narodowej kadry snowboardzistów.

Oczywiście nie należy zapominać o sukcesach naszych sportowców, którzy wykazali, że Polska ma naprawdę wykwalifikowanych i zdolnych snowboardzistów, takich jak Oskar Kwiatkowski, czy Aleksandra Król.

Bezpłatne wejściówki dla kibiców na Puchar Świata

Kibice, którzy będą chcieli dopingować polskich zawodników, mogą pojawić się w Krynicy-Zdroju i stać się nieodłączną częścią tego wydarzenia sportowego. Przygotowanych zostało dla nich bowiem aż 900 miejsc, na każdy dzień wydarzenia. Usytuowane są one w strefie mety, zatem będzie można dokładnie przyjrzeć się osiągnięciom zawodników. Co więcej, wejściówki do tej strefy kibica będą rozdawane bezpłatnie przy wejściu.

Przybywajcie na miejsce i wspierajcie naszych snowboardzistów. Mamy dla kibiców dobrą informację, będą mogli obejrzeć zawody w Krynicy-Zdroju bezpłatnie. Ze względu na historyczne wydarzenie chcemy, aby kibice mogli w nim uczestniczyć na żywo. Będzie to coś nietuzinkowego! Mamy nadzieje, że dzięki naszemu doświadczeniu również snowboardowy Pucharu Świata będzie organizowany co roku w Polsce” – zachęca do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu sportowym Adam Małysz, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Program Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej

22.02.2024, czwartek

Pierwszy dzień treningów

23.02.2024, piątek

Drugi dzień treningów

18:30 Publiczne losowanie numerów startowych

24.02.2024, sobota

9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy

13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy

Ceremonia rozdania nagród

25.02.2024, niedziela

9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy

13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy

Ceremonia rozdania nagród

Źródło: PKL

Booking.com