prorock

Kadzielnia Sport Festiwal już w ten weekend

Już za dwa dni rozpocznie się Kadzielnia Sport Festiwal, jedna z imprez górskich, której celem jest propagowanie aktywności górskich. Czeka na Was tyrolka, wspinaczka, hamaki i downhill. Impreza odbędzie się w kieleckim kamieniołomie i potrwa cały weekend.

Kadzielnia Sport Festiwal – co, gdzie, kiedy

To szósta edycja Kadzielnia Sport Festiwal, który odbywać się będzie w kieleckim, byłym kamieniołomie, Kadzielni. Podczas imprezy czekają na Was między innymi najdłuższa tyrolka w Polsce, 410 dróg wspinaczkowych, 5 stanowisk technik linowych. Ponadto Festiwal podzielono na cztery strefy tematyczne, w których odbywać się będą zawody i pokazy aż 14 dyscyplin sportowych. Nie zapomniano również o najmłodszych pasjonatach wspinaczki, czyli dzieciach. Festiwal rozpocznie się w sobotę 11.06.2022 o godzinie 10.00 i zakończy następnego dnia, w niedzielę o 21.00.

Kadzielnia Sport Festiwal – co nas czeka

Festiwal pogrupowano na sektory, w każdym z nich czekają inne aktywności sportowe. O to, co zaplanowano w poszczególnych strefach:

  1. ekstremalna – 550 metrów tyrolki, hamaki zawieszone 40 metrów nad ziemią
  2. sportów górskich – wspinaczka górska i w jaskini
  3. chillout – strefa oferująca odpoczynek, spływ kajakowy i Silent Disco
  4. kids – strefa stworzona z myślą o dzieciach

Ponadto w programie zaplanowano zawody wspinaczkowe, bulderowe, podczas których będziecie mogli wspinać się po ścianach budynków, a także rowerowe, po ekstremalnych torach.

Większość festiwalowych atrakcji jest bezpłatna.

Szczegółowy program imprezy na stronie Festiwalu.

Booking.com