Tak przebiegały 76. zawody o Puchar PKL Kasprowy Wierch

W sobotę, 1 kwietnia, odbyła się 76 edycja zawodów o Puchar PKL Kasprowy Wierch. 50. zawodników zmierzyło się w konkurencji narciarstwa alpejskiego.

Rozpiętość wiekowa zawodników wynosiła od 18 do 66 lat. Rywalizowali ze sobą na Kasprowym Wierchu, w Dolinie Gąsienicowej. Było o co walczyć. Nagrodami dla zwycięzców były bowiem sezonowe skipassy, puchary, a także vouchery. Konkurenci dali z siebie wszystko. Emocji nie brakowało. Tym bardziej że podzielono ich na dwie grupy:

• pracownicy Polskich Linii Kolejowych;
  • pozostali zawodnicy, którzy zgłosili swój udział w zawodach.

Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium zajęły pani Małgorzata Tlałka-Długosz oraz pani Monika Wardas z Grupy PKL. Mężczyźni rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych dla pierwszej grupy oraz w dwóch dla drugiej. Stąd aż 5 pierwszych miejsc. Zajęli je panowie: Maciej Bartman, Wojciech Gajewski, Mateusz Tomczak, Łukasz Stoch, Marian Szewczyk.

W konkurencji dla miłośników desek snowboardowych najlepsi okazali się Monika Nowak oraz Artur Bełzowski.

Łukasz Garlak, jeden z członków zarządu PKL, pogratulował oficjalnie zwycięzcom, również tym, którzy zajęli drugie miejsca i zapewnił, że wyciąg na Kasprowym Wierchu będzie udostępniony dla turystów aż do 7 maja włącznie. Potem nastąpi jego przegląd.