Kasprowy Wierch w nowym programie telewizyjnym

Sebastian Karpiel-Bułecka to nie tylko znany w Polsce artysta, ale przede wszystkim rodowity góral. Nic więc dziwnego, że został gospodarzem nowego programu telewizyjnego „Magiczne Podhale”. W jednym z odcinków przekona swoich widzów do wędrówek na Kasprowy Wierch.

Magiczne Podhale” to nowy, telewizyjny program turystyczny TVP, którego gospodarzem został muzyk i mieszkaniec Zakopanego Sebastian Karpiel-Bułecka. Przedstawi on swój region od strony architektonicznej, bowiem sam z zawodu jest właśnie architektem. Już dziś wiadomo, że w jednym z odcinków wybierze się on na Kasprowy Wierch. Między innymi opowie o legendarnym budynku kolei linowej, która pochodzi z połowy lat 30. ubiegłego wieku. Co ciekawe, powstała ona raptem w 227 dni. Jak mówi muzyk, było to absolutnym fenomenem.

Główna część budowy przypadała na okres zimowy. Mróz i śnieg na pewno nie ułatwiały pracy, zwłaszcza w górskich warunkach. Prace odbywały się w taki sposób, na jaki pozwalała ówczesna technologia – czyli głównie przy użyciu ludzkich rąk i koni”.

Reżyser programu, Jakub Baryga, podkreśla zaś, że Kasprowy Wierch to najwyższe w Polsce miejsce pracy. Na szczycie jest bowiem położony budynek obserwatorium meteorologicznego IMGW. Na Kasprowy wjechały już miliony osób, wśród nich byli między innymi Papież Polak oraz Prezydent Ignacy Mościcki. Warto zaznaczyć, że o ludziach, którzy pokusili się, aby zdobyć szczyt tej góry, dziesięć lat temu powstał wzruszający film, w reżyserii Janusza Jolo Sus „Nasz Kasprowy”.

Booking.com