Koniec z parkowaniem busów na placu w Kuźnicach. Do końca roku ma być tu duże centrum przesiadkowe

https://pixabay.com/pl/photos/droga-ludzie-pracownicy-pracownik-1694101/

Plac w Kuźnicach, pod Kasprowym Wierchem był miejscem postoju busów turystycznych. Wkrótce ma się to zmienić. Wraz z końcem roku nastąpi zakończenie budowy dwupoziomowego centrum przesiadkowego.

Kuźnice są jedną z najpiękniejszych dzielnic Zakopanego. Wiele osób nazywa je bramą Tatr. Znajduje się tu między innymi dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch. Prowadzą stąd też szlaki na Kondratową, Giewont, czy Halę Gąsienicową.

Plac pod Kasprowym Wierchem dotychczas był parkingiem dla busów, taksówek i autobusów oraz miejscem przesiadkowym turystów. Niestety, jak podkreślają władze Zakopanego, również sferą wielkiego rozgardiaszu. W pierwszej połowie tego roku plac przestał istnieć. Ku niezadowoleniu przewoźników rozpoczęła się wielka przebudowa. W jego miejscu zapowiedziano, że do końca roku powstanie dwupoziomowe centrum przesiadkowe. W części nadziemnej zaplanowano miejsce dla pieszych. Autobusy, busy i taksówki będą oczekiwały na turystów pod ziemią, przy specjalnych peronach. Takie rozwiązanie ma w konsekwencji ułatwić sprawną komunikację w Kuźnicach.

Całkowity koszt inwestycji to 21 mln 379 tys. zł. Uzyskano jednak na ten cel dofinansowanie w kwocie 15 mln 216 tys. zł.

Booking.com