prorock

Krzysztof Wielicki przeprosił Justynę Kowalczyk-Tekieli za słowa o śmierci jej męża. Znamy też datę pogrzebu Kacpra Tekielego

https://pixabay.com/pl/illustrations/anio%c5%82-ciemny-mroczny-anio%c5%82-gotyk-2665661/

Krzysztof Wielicki przeprosił Justynę Kowalczyk za zbyt szybki osąd sytuacji dotyczącej śmierci jej męża. Kacper Tekieli zostanie pochowany w Gdańsku, w przyszłym tygodniu.

Przeprosiny od Krzysztofa Wielickiego

Krzysztof Wielicki kilka dni temu w rozmowie z Faktem, stwierdził, że Kacper Tekieli najprawdopodobniej w Alpach popełnił błąd, zjeżdżając z góry na nartach i nie zabierając plecaka lawinowego. Wypowiedź ta oburzyła część wspinaczy. Zarzucają legendzie polskiego himalaizmu m.in. brak taktu. Krzysztof Wielicki wydał więc oświadczenie:

Oświadczam, że moje przypuszczenia na temat przyczyn wypadku Kacpra Tekielego były nieuzasadnione i wynikały z braku pełnej wiedzy o zdarzeniu. Mając dziś pełną wiedzę, należy uznać, że to był pech, przypadek, który mógł się zdarzyć każdemu z nas, a ryzyko jednak jest wpisane w ten „zawód”. Przepraszam Justynę, żonę Kacpra, jeśli poczuła się urażona. Krzysztof Wielicki”.

Pogrzeb Kacpra Tekielego

Żona Kacpra Tekielego, Justyna Kowalczyk-Tekieli, poinformowała na swoim profilu społecznościowym o dacie pogrzebu męża. Jednocześnie apeluje, aby uszanować prywatność rodziny w tym bardzo trudnym dla nich czasie. Zwróciła się też z prośbą do osób, które chcą wziąć udział w ceremonii, aby zamiast kwiatów wpłacić datek na rzecz schroniska dla zwierząt Promyk w Gdańsku.

Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim.

Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd wspomóc schronisko dla zwierząt!

https://schroniskopromyk.pl/

Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał.

Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty.

Pożegnanie będzie miało charakter świecki.

Justyna”.

Booking.com