prorock

Lawina uwięziła 6 tysięcy osób

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-szczyt-%C5%9Bnieg-alpejski-alpy-5662441/

We Włoszech lawina uwięziła 6 tysięcy osób przy granicy z Francją. Zagrodziła bowiem przejazd tunelu do miejscowości w Doliny Aosty.  

Jak podało RMF24, we Włoszech, w Dolinie Aosty, przy granicy z Francją potężna lawina odcięła od reszty świata około 6000 osób.

Lawinisko zablokowało bowiem tunel, który prowadził do tej partii górzystego regionu. W samej wiosce Gressoney-La-Trinité w momencie wydarzenia przebywało około 2500 do 3000 osób. Wedle informacji podanych przez RMF24, tylko 300 z nich było jej mieszkańcami. Reszta to turyści. Na szczęście wioska jest w stanie sobie poradzić, zarówno z rozlokowaniem przebywających tu osób, jak i z prądem, wodą i żywnością. Jest bowiem samowystarczalna. Wedle uzyskanych przez RMF24 informacji nikomu nic się nie stało.

Dolina Aosty położona jest w północno-zachodnich Włoszech i graniczy z Francją, Szwajcarią i Piemontem. Jej mieszkańcy utrzymują się przede wszystkim z turystyki, w tym wysokogórskiej. W tym rejonie górzystym wznoszą się między innymi Mont Blanc i Matternhorn. Dolina została ukształtowana przez lodowiec.

Źródło:RMF24

Booking.com