Legendarna audycja TOP Radia 357 będzie nadawana ze szczytu Kasprowego Wierchu

Legendarna audycja TOP Radia 357. Nadawana jest z niezwykłych, najwyższych miejsc w Polsce. Były już wieżowce w Warszawie i w Gdańsku. Teraz nadeszła kolej na… Kasprowy Wierch. Oby tylko pogoda dopisała.

TOP z samego szczytu Kasprowego Wierchu

Top Radia 357 to audycja nadawana tylko raz w roku. Z miejsca wyjątkowego, po prostu naj. Dlatego jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w historii radia. Poprzednie lata gościła na wieżowcach w Warszawie i Gdańsku. W tym roku, jej finał ma być nadawany z … Kasprowego Wierchu. W dodatku z samego szczytu. Wyzwanie ogromne, bowiem cała audycja ma trwać 3 dni, 30 i 31 grudnia oraz 1 stycznia. Pogoda w tym czasie jest kapryśna, lubi o sobie dać znać też halny. Czy projekt się uda? Jeśli tak, to wprost z wierzchołka jednej z najpiękniejszych, polskich gór na finale będziemy mogli usłyszeć Topowe przeboje.

Zimą Kasprowy Wierch kojarzy się przede wszystkim z nartami, pięknymi ośnieżonymi Tatrami, oszronionymi choinkami, co razem przywołuje wyjątkowy, magiczny i świąteczno-noworoczny klimat! Gdy do tej tatrzańskiej scenerii dodamy jeszcze topową muzykę, będzie to połączenie OVER THE TOP!” – mówi Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych.

Wydarzenie jest godne uwagi, tym bardziej, że to idea, którą stworzyła ikona dobrej muzyki, czyli Marek Niedźwiedzki.

To Marek Niedźwiecki w pierwszej połowie lat 90. wymyślił i stworzył ideę Topu. Dlatego w pierwszej kolejności pomysł wydłużenia audycji konsultowaliśmy właśnie z nim. Jako fan holenderskiego TOP 2000, który trwa tydzień – dał zielone światło i ruszyliśmy z przygotowaniami do tej największej realizacji na żywo w naszej historii. To będą 3 dni pełne najlepszej muzyki i innych atrakcji. Przygotowaliśmy mocne uderzenie, a nasi niezawodni spece od techniki mają znowu długą listę zmartwień z cyklu “jak zrobić niemożliwe”. Na ich nieszczęście wiemy, że dla nich niemożliwe nie istnieje. Jedno jest pewne – tego jeszcze nikt w takiej formie w Polsce nie zrobił” – opowiada o audycji Piotr Stelmach, który jest odpowiedzialny za pracę redakcji muzycznej.

Audycja będzie nadawana na żywo. Usłyszycie w niej najważniejsze przeboje z przełomu lat. Co więcej, ich listę układają nie dziennikarze muzyczni Radia 357, a sami słuchacze, podczas głosowania online. Wy też macie wpływ na to, jakie utwory będą płynąć z wysokości 1987 m n.p.m.

Koncert nad koncertami

TOP-owi z Kasprowego Wierchu towarzyszyć będzie impreza w Warszawie. Będzie to koncert Midge Ure, lidera zespołu Ultravox, współtwórcy Live Aid i współautora utworu “Do They Know It’s Christmas?”. Artysta zagra 1 stycznia.

Gdy zastanawialiśmy się kogo zaprosić do Warszawy rzuciłem propozycję, by spróbować dotrzeć właśnie do Midge’a. Utwór “Dancing With Tears In My Eyes”, który stworzyli jako Ultravox, to kompozycja, która towarzyszy mi przez całe życie. Dla mnie najważniejsza piosenka. Gdy przyszedł sygnał, że Midge jest na tak i chętnie do nas przyjedzie – wzruszyłem się po całości. Zagra u nas legenda. Występował z największymi. Wygrzebałem zdjęcie z Live Aid. To jak Olimp rocka, który skrzyknęli Midge z Bobem Geldofem. Nie mniej istotny był jego wpływ na brytyjską scenę muzyczną i rozwój nurtu new romantic. Bardzo, bardzo się cieszę, że zagra na żywo dla słuchaczy Radia 357” – mówi Piotr Stelmach.

Co, gdzie kiedy?

Audycja w tym roku będzie nadawana po raz pierwszy aż trzy dni. Jej program poniżej.

30.12 – 09:00-18:00

31.12 – 09:00-18:00

01.01 – 09:00-21:00

Głosowanie na TOP-owe utwory, które usłyszycie wprost ze szczytu Kasprowego Wierchu potrwa aż do 23 grudnia. Swój głos możecie oddać pod adresem: top.Radio357.pl.

#Powyższy artykuł NIE jest art. sponsorowanym a informacyjnym.

Fot. PKL

Booking.com