prorock

Limitowane wejścia w Góry Stołowe. Co z psami?

Park Narodowy Gór Stołowych przypomina, że wejścia na trasy są limitowane. Warto więc wcześniej, elektronicznie rezerwować bilety. Ponadto wejście z psem  jest zabronione w niektórych miejscach.

Trasy limitowane

Wprawdzie wejście na teren Parku Narodowego Gór Stołowych jest bezpłatne, ale jeśli chcemy wejść na trasę turystyczną na Błędnych Skałach i Szczelińcu Wielkim, to musimy za to zapłacić. Władze Parku zachęcają, aby wycieczkę zaplanować wcześniej, rezerwując bilety przez Internet. Wejścia są bowiem limitowane i może się okazać, że zamiast cieszyć się widokami gór, będziemy czekać wiele godzin w kolejce na swój moment. Należy pamiętać, że Góry Stołowe są jednymi z najczęściej obleganych tras turystycznych. I tak na Szczeliniec Wielki może wejść w ciągu godziny 400 osób, a na Błędne Skały 350. Wykupienie biletu online gwarantuje zaś wejście na trasę o danej godzinie, którą zarezerwujecie.

Wejście w Góry Stołowe z psem

W sezonie letnim z psem można spacerować w Górach Stołowych po szlakach turystycznych pieszych i rowerowych. Wyjątkiem są jednak te, które przebiegają przez obszary ochrony ścisłej i czynnej, a także psy asystujące. Należy też pamiętać, że pies powinien być na smyczy. Natomiast rasy niebezpieczne, ich mieszańce oraz psy agresywne muszą mieć założony kaganiec.

 

 

Booking.com