prorock

Majówka w górach. Przegląd wydarzeń

Nie masz planów na najbliższy długi weekend? Majówka w górach to idealny pomysł, tym bardziej że będzie się działo. Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych imprez. Sprawdź, w jaki region polskich gór warto wybrać się na weekend majowy.

„Dzień Narciarza na Kasprowym Wierchu”

W sobotę, 29 kwietnia, zapraszamy na „Dzień Narciarza na Kasprowym Wierchu”. To już VII edycja tego wydarzenia. Odbędzie się ono w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego, które jest jego organizatorem. Impreza jest bezpłatna. Rozpocznie się o godzinie 14.00 i zakończy po 20.00. Zaplanowano między innymi:

  • zajęcia dla dzieci z historii narciarstwa,
  • prelekcje na temat wytwórni nart w różnych okresach historii,
  • reprezentację sprzętu narciarskiego sprzed 100 lat,
  • pokaz filmu o Kasprowym Wierchu.

Wiosna Jazzowa Zakopane 2023

Od 29 kwietnia do 2 maja potrwa Zakopiańska Wiosna Jazzowa. To niezwykłe wydarzenie, które zrzesza wszystkich audiofili. Na zakopiańskiej scenie wystąpią znani artyści. 29 kwietnia imprezę zainauguruje koncert zespołu The nLios. Dzień później, wieczorem będzie można posłuchać Urszuli Dudziak oraz Marta Zalewska Orchestra. W poniedziałek na scenie pojawią się Kuba Badach oraz Jazz Trio. We wtorek 2 maja wydarzenie zakończy występ Adama Wendt, słowacki Darkness Positiv oraz, M. Kratochvil & Jazz Q z Czech.

„Majówka z Domem Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej

„Majówka z Domem Ludowym” to hasło, które promuje wydarzenia zaplanowane na majówkę w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizator zaprasza na pierwszą imprezę tematyczną już w sobotę, 29 kwietnia. W tym dniu odbędzie się Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”. Dzień później, w sobotę 30 kwietnia, zaplanowano Prelekcję o historii i Kulturze Skalnego Podhala. Maj rozpocznie się zaś pokazem tradycyjnej mody Podhala i Spisza. We wtorkowy wieczór, 2 maja, Dom Ludowy zaprasza wszystkich na sztukę teatralną w wykonaniu Regionalnego Zespołu Teatralnego. Majówka w Bukowinie Tatrzańskiej zakończy się 3 maja, majowym wieczorem z piosenką harcerską.

Spływ Dunajcem w Szczawnicy

Majowy weekend to z pewnością idealny moment, aby rozpocząć kolejny sezon kajakowy i pontonowy. Dlatego w Szczawnicy będzie można spłynąć Dunajcem wraz z Flisakami, którzy w tym czasie uraczą Was swymi opowieściami. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie wycieczka ścieżką edukacyjną „Małych Zdobywców Gór”. Na miłośników jednośladów będą zaś czekać atrakcje pełne adrenaliny w PKL Bike Parks.

Otwarcie Bram Tajemniczej Soliny

Otwarcie Bram Tajemniczej Soliny nastąpi już w sobotę 29 kwietnia. Biesy i Czady przygotowały jednak atrakcji na cały majowy weekend, nie tylko na sobotę. Czady, Rusałki, Czuhajster i Strażnik Biesów ponoć obudziły się już z zimowego snu i nie mogą doczekać się swych gości. Wydarzenie odbędzie się w parku tematycznym w Bieszczadach – Tajemnicza Solina. Jeśli planujecie rodzinną majówkę, a Tajemniczą Solinę odwiedzaliście w zeszłym roku, to w tym skorzystacie z nowych atrakcji. Pierwsza z nich dostępna będzie już wiosną, kolejne latem. I tak oprócz Parku, Linowego, Wioski Czadów, Osady Olbrzymów, Studni bez dna, czy Labiryntu Biesa, już teraz udostępnione zostaną Zatopione Skarby Olbrzymów. Natomiast latem organizatorzy otworzą Rusałkowy Ruczaj i Wąwóz Biesa. Zmodernizowano również grę terenową, dzięki czemu ma być ciekawsza.

Podczas majówki zaplanowano dodatkowe atrakcje. Najmłodsi skorzystają z:

  • bańkowego show,
  • modelowania balonów,
  • magicznych pokazów,
  • skoków w workach i innych zawodów sportowych,
  • rozbijania piniaty,
  • konkursów z nagrodami.

Rodzinna Majówka na Jaworzynie Krynickiej

Rodzinna majówka na Jaworzynie Krynickiej rozpocznie się w niedzielę, 30 maja, i potrwa 4 dni. Pierwszy dzień upłynie w rytmach Beskidu Sądeckiego. Impreza rozpocznie się o 12.00 pokazem i nauką tańca nowoczesnego. Tuż po nim nastąpi degustacja produktów regionalnych. Dzień później, 1 maja, o 9.00 wystartuje wycieczka biegowa na Jaworzynę Krynicką. O 10.00 swój start będą mieli rowerzyści, a o 12.00 chętni wyruszą na wycieczkę z przewodnikiem PTTK. Po dużej dawce ruchu relaks zapewni joga na wysokości. Na wtorek zaplanowano atrakcje dla podniebienia, między innymi grillowanie i konkurs kulinarny dla dzieci. Ostatniego dnia, 3 maja, leśniczy zabierze chętnych na spacer, a miłośnicy rowerów wezmą udział w wycieczce rowerowej. Nie zabraknie też dmuchańców, tyrolki, czy choćby gier terenowych.

Holi Święto Kolorów na Górze Żar

W poniedziałek, 1 maja, w Międzybrodziu Żywieckim, na Górze Żar zrobi się niezwykle kolorowo. A to za sprawą święta Holi. Równo na godzinę 15.00 zaplanowano wyrzucenie w górę barwnych proszków. Święto Holi przybyło do nas z Indii. W ten sposób Hindusi witają wiosnę. W Polsce zazwyczaj powiązane jest ono z różnymi dla nas ważnymi okazjami. Hindusi zaś organizują je w dniu, po którym następuje pełnia księżyca.

Redakcja informuje, że część majówkowych atrakcji w górach jest bezpłatna, a część płatna. Warto zatem dokładnie zapoznać się z harmonogramami imprez i ich regulaminami.

 

Booking.com