prorock

Miasto Karpacz apeluje „Wy nam się dziś nie pchajcie lepiej na grzbiet”

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bnie%C5%BCka-g%C3%B3ry-szlak-turystyczny-2418740/

Miasto Karpacz, na swoich mediach społecznościowych, wystosowało apel do turystów, aby zrezygnowali dziś z wypraw na Śnieżkę. Powód: niekorzystne warunki pogodowe i zapowiadane burze. W informacji turystycznej pracownicy są do dyspozycji turystów. Sprawdź też nasze propozycje na burzowy dzień w Karpaczu.

Wyprawa na Śnieżkę nie wskazana

Choć temperatura powietrza na Śnieżce zachęca do wejścia na szczyt, to niestety wieje silny wiatr. Ponadto jest duszno, a na po południe zapowiadane są burze. Z tego powodu nie działa wyciąg z Pecu na szczyt. Miasto Karpacz na swoim profilu społecznościowym wystosowało apel, aby w związku z niekorzystną aurą zaniechać dzisiaj wypraw na Śnieżkę. Jednocześnie podkreśla, że pracownicy Informacji Turystycznej z chęcią pomogą znaleźć alternatywę na ciekawe spędzenie niedzielnego dnia.

Co robić w takiej sytuacji? Ano najlepiej zawitać do naszej Informacji Turystycznej, czynnej od 9:00 do 17:00! Coś Wam fajnego wymyślimy, w zależności od Waszych potrzeb”.

Dla tych, co nie chcą tracić czasu na dojście do punktu informacyjnego, podano kilka opcji. Są to krótkie wyprawy:

  • na Kaplicę św. Anny i Patelnię na Grabowcu,
  • do opuszczonej osady Budniki,
  • na Wodospady Jodłówki, Podgórnej i Kaskadę Myi”.

Ponadto zachęcono do skorzystania z odwiedzin placówek muzealnych oraz innych atrakcji pod dachem.

Atrakcje w Karpaczu na burzowy dzień

W związku z apelem i sytuacją pogodową na Śnieżce, nasza Redakcja postanowiła również przygotować Wam kilka propozycji interesującego spędzenia czasu podczas deszczu i burzy. Proponujemy:

  • Muzeum zabawek – powstało ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, który stworzył Wrocławski Tatr Pantomimy. Obecnie oprócz kolekcji zabawek możecie też obejrzeć dwie wystawy. Pierwsza zatytułowana jest „Duchy Pradawnego Lasu”, w której dominują pradawne duchy znane z mitologii słowiańskiej. Druga wystawa to „W cieniu słowa”, która potrwa jeszcze tylko do 19 lipca. Bilety wstępu można nabyć na miejscu. Sprzedaż online jest obecnie wyłączona.
  • Świat kolejek – w tym miejscu czekają na Was makiety różnorodnych kolejek, zarówno miniatury tych rzeczywistych, jak i odzwierciedlenia bajkowych. Ponadto do dyspozycji odwiedzających są stanowiska sterowania pociągami, gry multimedialne, punkt widokowy na Karkonosze, sala wirtualnej rzeczywistości. Bilet normalny na tę atrakcję kosztuje 26zł, ulgowy 21zł, a rodzinny 88zł.
  • Karkonoskie Tajemnice – to mistyczny świat Ducha Gór. Jeśli jeszcze go nie spotkaliście na swojej drodze, to jest to teraz niebywała okazja. Wystawa została nagrodzona w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”. Poznacie tu 12 karkonoskich opowieści, weźmiecie udział w grze świateł i dźwięków, zobaczycie największą w Polsce rzeźbę Ducha Gór. Atrakcja jest odpłatna, ceny zaczynają się od 26 złotych. Placówka czynna jest od 10.00 do 20.00.
  • Multimedialne Muzeum Karkonoszy – atrakcja czynna od 10.00 do 18.00. Bilety są w cenach 23zł ulgowy, 29zł normalny, 99zł rodzinny. Muzeum posiada 9 multimedialnych sal, w których możecie poznać historię Karkonoszy, od powstania kontynentów do dziś. Ponadto dowiecie się o ciekawostkach tego regionu, np. o piaszczystych plażach pod Śnieżką.
  • Sztolnie Kowary Kopalnia Liczyrzepa – to kopalnia uranu znajdująca się w Kowarach. Otwarta jest codziennie od 10.00 do 16.00. Atrakcja jest biletowana. W cenie biletu jest zwiedzanie sztolni, pokaz laserów oraz widowisko ukazujące wybuch w górniczym przodku. W kopalni jest zimno, dlatego warto zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę.
Booking.com