Można już korzystać z najdłuższej tyrolki w Polsce

https://pixabay.com/pl/photos/tyrolka-ziplining-drzewa-sport-4135588/

Otwarto najdłuższą tyrolkę w Polsce. Znajduje się ona w Wańkowej, w Bieszczadach i ma 1350 metrów długości.

Podczas tegorocznego Festiwalu Produktów Podkarpackich, który odbył się w zeszłą niedzielę (24 września), otwarto nową tyrolkę. Ma ona 1350 metrów długości i znajduje się w Wańkowej. Śmiałkowie mogą z niej podziwiać widoki nawet na wysokości 48 m. Długość dwulinowego zjazdu pozwoliła uzyskać jej miano najdłuższej tyrolki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Niestety, nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. Zjeżdżać można na dwa sposoby, zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Jednakże w pierwszym przypadku należy mieć minimum 130 cm wzrostu, ważyć co najmniej 30 kg i maksymalnie130 kg-. W pozycji leżącej zaś mogą zjeżdżać osoby o wzroście przynajmniej 150 cm oraz wadze minimalnej 30 kg i maksymalnej do 95 kg. Aczkolwiek ta wartość zależna jest od siły wiatru. Może się bowiem zdarzyć, że zostaną wpuszczone tylko osoby ważące poniżej 75 kg.

Zjazd jesienią będzie otwarty w weekendy, o ile warunki atmosferyczne pozwolą na zabawę na nim. Należy też pamiętać, że jest on odpłatny. Aktualna cena promocyjna wynosi 99 zł. Obejmuje ona zjazd tyrolski oraz wjazd koleją linową.

Próbowaliście już na nim swoich sił? Jak wrażenia?

Booking.com