prorock

Na Górze Parkowej i Górze Żar św. mikołaj zagości cztery dni wcześniej niż w domach

https://pixabay.com/pl/illustrations/bo%C5%BCe-narodzenie-bo%C5%BCe-narodzenie-motyw-2986866/

Na Górze Parkowej i Górze Żar św. mikołaj zagości nie 6, a 2 grudnia. Będzie można zrobić wspólne z nim zdjęcie, upiec pierniczki, wziąć udział w warsztatach artystycznych i wielu innych atrakcjach. Święty przygotował ponoć mnóstwo niespodzianek nie tylko dla dzieci, ale też dla ich opiekunów.

Na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój mikołajki odbędą się nie 6, a 2 grudnia. W tym dniu dla małych i dużych „dzieci” przygotowano mnóstwo ciekawych, świątecznych atrakcji. Co przygotowały ośrodki?

Góra Żar

W Beskidzie Małym na Górze Żar czeka na nas w pierwszą sobotę grudnia spora ilość niecodziennych atrakcji. W Krainie Żaru nie zbraknie świątecznego oświetlenia (narciarze, paralotnia, szybowiec) ani mikołaja rozdającego swoim gościom słodyczy. Dla rodzin przygotowano konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych malowanie buzi przez animatorów oraz balonowe zoo. Będzie też pokaz rzeźbienia w lodzie przez lokalnych artystów. Amatorzy słodkości zaprojektują i udekorują natomiast własne pierniczki korzenne, takie jak u pani mikołajowej.

 

Góra Parkowa

Mikołajki na Górze Parkowej tradycyjnie już upływać będą w stylu retro. To miejsce słynie z podróży w czasie do lat 20 i 30. ubiegłego wieku. Tym razem również wsiądziemy do mitycznego wehikułu czasu.

O godzinie 15.00, przy górnej stacji linowej kolejki oficjalnie rozbłysną światła. Zapalą się lampki tworzące piękne instalacje, m.in. 6-metrową fontannę, iskrzące altanki, złote sanie z parą koni, muzyczny patefon.

Ci którzy zdecydują się na podróż kolejką linową, będą mogli w niej spotkać św. mikołaja, który ponoć ma częstować swych gości łakociami. Oprócz spotkania z gwiazdorem czekają tu na nas jeszcze inne atrakcje. Zaplanowano bowiem warsztaty artystyczne oraz pokaz mody zimowej lat 30. Ponadto będzie można wykonać własny stroik świąteczny oraz bombkę na choinkę.

O godzinie 17.00 zaś św. mikołaj odpali światełka na świątecznej choince.

Booking.com