Na szlaku na Śnieżkę obowiązuje ruch jednokierunkowy

https://pixabay.com/pl/photos/karkonosze-g%C3%B3ry-wypoczynek-2394918/

Ze względu na duże natężenie turystów na szlaku prowadzącym na Śnieżkę, Karkonoski Park Narodowy wprowadził regulacje w ich poruszaniu się. Na Zakosach obowiązuje ruch jednokierunkowy.

W okresie letnim codziennie na Śnieżkę wspina się około 4 tysięcy turystów. To jeden z najbardziej obleganych kierunków w polskich górach. Chcąc ułatwić ruch na szlakach, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo turystom, Karkonoski Park Narodowy wprowadził regulacje poruszania się.

Śnieżka to najwyższy szczyt w Karkonoszach, a także w Sudetach. Jej cechą charakterystyczną jest klimat. Przypomina on ten na kole podbiegunowym. Nic dziwnego, że cieszy się niesłabnącym uznaniem turystów. Można na nią wspiąć się dwoma szlakami. Pierwszy zwany jest Zakosami. Jest dość wymagający, kamienisty oraz wąski. Znajdują się na nim ułatwienia takie jak łańcuchy. Wejście nim na szczyt zajmuje ok. 35 minut. Druga opcja to Droga Jubileuszowa. Zalecana dla początkujących, górskich wędrowców, a także seniorów oraz rodzin z dziećmi. Pomimo iż czas jej przejścia jest o 10 minut dłuższy niż Zakosami, to jest szersza i łatwiej się nią wchodzi.

Ze względu na szerokość dróg, Karkonoski Park Krajobrazowy, zadecydował, że Zakosami można wyłącznie wejść na szczyt. Droga Jubileuszowa pozostaje zaś dwukierunkowa.

Nie ma jeszcze wakacyjnego szczytu frekwencji w Karkonoszach, ale obowiązuje ruch jednokierunkowy na Śnieżkę, tylko do góry „zakosami” czyli szlakiem ze znakami czarnymi i czerwonymi z Przełęczy pod Śnieżką na szczyt. Drogą Jubileuszową ruch odbywa się w dwóch kierunkach” – podał na swoim profilu społecznościowym KPN.

Booking.com