Nie wychodź dziś w Tatry. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają wędrówkom

https://pixabay.com/pl/photos/strumie%C5%84-potok-rzeka-tatry-polska-1310659/

Niedziela to dzień, w którym każdy chce odpocząć, poczuć kontakt z naturą. A gdzie lepiej się odpoczywa, jak nie w górach? Niestety, akurat dzisiaj warto powstrzymać się od wędrówek tatrzańskimi szlakami. Jak informują przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, pogoda im bowiem nie sprzyja. dlatego nie wychodź dziś w Tatry.

Warunki do uprawiania turystyki w dniu dzisiejszym są niekorzystne. Intensywny opad deszczu przyczyniły się do wezbrania wody w potokach, a na leśnych odcinkach szlaków, miejscami jest ślisko, błotniście oraz występują kałuże. Utrudnieniem w partiach graniowych jest silnie wiejący wiatr oraz niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń (odradzamy wyjść w te partie gór)” – podało w komunikacie TPN.

Dodatkowo warto szczególną uwagę zwracać podczas przechodzenia przez mostki usytuowane na szlaku łączącym Halę Ornak z Przełęczą Iwaniacką. Są one uszkodzone i jeszcze niewyremontowane. Odrestaurowywane są także szlaki „na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami, a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz – dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej”.

Booking.com