Nie żyje Prezes Karkonoskiej Grupy GOPR. Zginął w Alpach

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwieca-p%C5%82omie%C5%84-znicz-pami%C4%99%C4%87-2909300/

Nie żyje Daniel Chojnacki. Był Prezesem Karkonoskiej Grupy GOPR. Zginął w Alpach, w lawinie.

Daniel Chojnacki był Prezesem Karkonoskiej Grupy GOPR oraz w latach 2007-2022 wrocławskim oficerem rowerowym. W piątek, 24 listopada, prezydent Wrocławia podał do wiadomości publicznej w Mediach Społecznościowych informację o śmierci mężczyzny.

Zabrała go lawina w austriackich Alpach. Zmarł w szpitalu. Zostawił żonę i 5 dzieci. Wspaniały, empatyczny i wszędobylski człowiek. Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR, społecznik z krwi i kości. Rodzinie oraz najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia. Będzie nam go ogromnie brakowało”.

Daniel Chojnacki miał 41 lat. Z informacji, które podano wynika, że przebywał ze starszym sześć lat kolegą ratownikiem w Tyrolu. Mieli tam zjeżdżać na nartach. Obu porwała lawina w rejonie trzytysięcznika Glockturm.

Jak podała PAP 47-letni mężczyzna ponoć wydostał się spod śniegu. Danielowi się nie udało.

Dzisiaj, 23 listopada 2023 r., na niezwykle stromym, południowo-wschodnim terenie, na wysokości ok. 3250 m poniżej dzwonnicy w Kaunertal, spuszczono lawinę płytową. Dwie osoby schodzące w dół zostały porwane przez płytę śniegu. Jedna osoba nie odniosła obrażeń, druga wymagała reanimacji do szpitala” – opisuje sytuację Lawinen Report.

Źródło: PAP, lawinen.report

Booking.com