prorock

Nieczynna kolej gondolowa w Solinie. Trwa jej przegląd techniczny

https://pixabay.com/pl/photos/kolej-linowa-kolejki-linowe-las-7270462/

Jeśli w najbliższych dniach planowaliście urlop w Bieszczadach, to z podziwiania widoków na Solinę z wagonika kolei gondolowej musicie zrezygnować. Trwa obecnie jej przegląd techniczny. Ponowne uruchomienie zaplanowano dopiero na 22 marca.

Od 4 do 21 marca trwa przegląd techniczny kolei gondolowej w Solinie. Z tego powodu została ona wyłączona z możliwości użytku przez turystów. Z pewnością jest to dość rozczarowująca wiadomość dla tych, którzy postanowili najbliższe dni spędzić w Bieszczadach. To jedna z największych ich atrakcji, dość mocno oblegana przez miłośników tego regionu. I właśnie ze względu na turystów i ich bezpieczeństwo, dwa razy w roku prowadzone są przeglądy techniczne kolejek należących do grupy PKL.

Otwarte pozostaną wieża widokowa i kawiarnia na 9. piętrze. W trakcie przeglądu wstęp na wieżę za jedyne 5 zł, które w całości zwrócimy Ci w formie kuponu do wykorzystania w kawiarni. Zapraszamy codziennie w godzinach 10:00 – 17:00” – zachęcają do odwiedzin ośrodka w Solinie pracownicy Polskich Kolei Linowych. Należy też dodać, że kawiarnia jest po świeżym remoncie. Odświeżanie wnętrza miało bowiem miejsce od 4 do 6 marca br.

Booking.com