Nielegalny rajd po lasach w Rudawach Janowickich

Straż Leśna zatrzymała 8 osób w Rudawach Janowickich, które urządziły rajd quadami po lasach. Ukarano ich mandatami o wysokości 1000zł.

W Rudawach Janowickich Straż Leśna z Nadleśnictwa „Śnieżka” Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra zatrzymało 8 osób z województwa lubuskiego. To miłośnicy nielegalnych nocnych rajdów quadami po górskich lasach. Strażników jednak pasja rajdowców nie przekonała i nałożyli na nich mandaty. Po 1000 złotych na osobę. Poinformowali również, że kolejny rajd po rudawskich lasach zakończy się sprawą w sądzie i zapewne znacznie większą karą.

Z informacji przekazanych przez przyrodników z Karkonoskiego Parku Krajobrazowego to nie pierwsi rajdowcy w Rudawach Janowickich i nie pierwsza taka akcja służb mundurowych. Policja wraz ze strażnikami nie mają jednak żadnych skrupułów, aby surowo karać amatorów tego typu rozrywki.

Wspólne akcje organizowane siłami kilku nadleśnictw, Straży Parku, Policji i brak wyrozumiałości dla sprawców ze strony sądów ograniczyły proceder przynajmniej w parku narodowym, ale jak widać wiele jest jeszcze do zrobienia” – informują przyrodnicy KPN.

Fot. KPN

Booking.com